انوار وب: نجیب تون رزاق، نخست‌وزیر مالزی در مراسم آغاز عملیات ساخت دومین مرکز بزرگ چاپ و نشر قرآن در این کشور، از اتمام ساخت و راه‌اندازی این مرکز طی ۱۸ ماه آینده خبر داد. به نقل از پایگاه خبری «NST»، این مرکز با عنوان «مجتمع نشر القرآن» در شهر «پوتراجایا» مالزی ساخته می‌شود. نخست‌وزیر […]

انوار وب: نجیب تون رزاق، نخست‌وزیر مالزی در مراسم آغاز عملیات ساخت دومین مرکز بزرگ چاپ و نشر قرآن در این کشور، از اتمام ساخت و راه‌اندازی این مرکز طی ۱۸ ماه آینده خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری «NST»، این مرکز با عنوان «مجتمع نشر القرآن» در شهر «پوتراجایا» مالزی ساخته می‌شود.

نخست‌وزیر مالزی علاوه بر مشارکت در مراسم آغاز عملیات ساخت مجتمع نشر القرآن، یک صندوق وقف برای خرید کاغذ چاپ برای تولید نسخ قرآنی را نیز افتتاح کرد.
برآورد شده که هزینه‌ای بالغ بر 21 میلیون دلار صرف ساخت مجتمع نشرالقرآن می‌شود که شامل ساخت ساختمان این مجتمع و خریداری ماشین‌های چاپ و صحافی است.

نجیب تون رزاق عنوان کرد: این مجتمع قرآنی در دو مرحله ساخته خواهد شد و برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که کار ساخت آن طی 18 ماه به پایان برسد.

وی افزود: فاز نخست شامل ساخت کارخانه چاپ مجهز به ماشین‌آلات چاپ و تجهیزات مربوطه است که بین 6 تا 8 ماه به طول می‌انجامد.
رزاق ادامه داد: در فاز دوم گالری‌های نمایشگاهی، بخش‌های آموزشی، اتاق‌های کنفرانس، غذاخوری، گالری بازدید از مراحل چاپ و دفاتر مدیریت و اجرا، آماده خواهند شد.

این پروژه با حمایت دولت مالزی، وزارت اقتصاد، وزارت کشور، سازمان توسعه اسلامی مالزی و شورای اسلامی سرزمین‌های فدرال ساخته خواهد شد.
مجتمع نشرالقرآن مالزی ظرفیت تولید سالانه 3 میلیون نسخه قرآن را دارد و قرار است سالی یک میلیون نسخه قرآن تولید کند.

ترجمه‌های قرآن کریم به زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی، چینی، بهاسا، تایی و روسی نیز در این مجتمع منتشر خواهد شد.
تلاش‌هایی در حال انجام است که ترجمه‌هایی به زبان‌های تاگالوگ، ایبانی و تامیل نیز چاپ و منتشر شوند.
منبع: ایکنا