انواروب: دومین همایش بین‌المللی ترجمه‌های قرآن کریم ۲۵ و ۲۶ دی ماه در ایالت کرالا در هندوستان برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری ها به نقل از پایگاه خبری «dhiu»، این همایش بین‌المللی از سوی گروه قرآن و علوم قرآنی دانشگاه اسلامی «دارالهدی» در این دانشگاه برگزار می‌شود. گردآوری جدیدترین مقالات در مورد سهم هند در […]

انواروب: دومین همایش بین‌المللی ترجمه‌های قرآن کریم ۲۵ و ۲۶ دی ماه در ایالت کرالا در هندوستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ها به نقل از پایگاه خبری «dhiu»، این همایش بین‌المللی از سوی گروه قرآن و علوم قرآنی دانشگاه اسلامی «دارالهدی» در این دانشگاه برگزار می‌شود.

گردآوری جدیدترین مقالات در مورد سهم هند در مطالعات قرآنی و نیز گردهمایی محققان، علما و دانشجویان علاقمند به مطالعات قرآنی از جمله اهداف این همایش است.

موضوعات و سرفصل‌هایی مانند رعایت آداب اخلاقی در ترجمه‌های قرآن کریم، سیر تاریخی ترجمه‌های قرآن، ترجمه‌های قرآن برجسته هند، تنوع روش‌‌های ترجمه قرآن بر حسب فصاحب و بلاغت، تغییرات زمانی و ابزارهای ترویج تفاسیر مانند چاپ و انتقال شفاهی در این همایش دو روزه بررسی خواهد شد.

 در این همایش اندیشمندان و متخصصان هر کدام ۱۵ دقیقه به ارائه مقاله می‌پردازند و سپس ۲۰ دقیقه جلسه پرسش و پاسخ برگزار می‌شود.
نخستین دور همایش بین‌المللی ترجمه‌های قرآن نیز اردیبهشت ماه سال ۹۴ در کرالا برگزار شد.