یک فعال سیاسی اهل‌سنت با بیان اینکه «رئیس‌جمهور باید از محافظه‌کاری خارج شود»، از دکتر روحانی خواست که در اجرای قانون اساسی و وعده‌های خود احساس مسئولیت کند. به گزارش انواروب دکتر جلال جلالی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ممکن است دو سال برای دولت وقت زیادی نباشد، اما همین دو سال هم فرصت […]

یک فعال سیاسی اهل‌سنت با بیان اینکه «رئیس‌جمهور باید از محافظه‌کاری خارج شود»، از دکتر روحانی خواست که در اجرای قانون اساسی و وعده‌های خود احساس مسئولیت کند.

به گزارش انواروب دکتر جلال جلالی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ممکن است دو سال برای دولت وقت زیادی نباشد، اما همین دو سال هم فرصت خوبی برای جبران کمبودها و برآورده کردن مطالبات مردم است. دولت باید نیازهای کشور را اولویت‌بندی کرده و بر آن اساس اقدامات خود را ساماندهی کند.

وی ادامه داد: معتقدم در حال حاضر در شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور و همچنین روابط خارجی مشکلات زیادی وجود دارد و در حوزه اجتماعی به تقویت همبستگی اجتماعی نیازمندیم؛ بنابراین دولت باید برای برقراری آشتی ملی تلاش کند.

نمایندۀ اسبق مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی مطالبه جامعه است و از سویی نیاز است تا روابط خارجی کشور با اروپا و کشورهای همسایه بهبود یابد؛ بنابراین دولت به دیپلماسی قوی نیاز دارد.

وی در ادامه افزود: در سال جاری انتخابات مجلس برگزار خواهد شد. یکی از وظایف دولت زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات آزاد و مشارکتی و دفاع از حقوق مردم است؛ دولت باید این موضوعات را در اولویت خود قرار دهد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه “اکنون بسیاری از حامیان دولت ناراضی هستند”، تصریح کرد: دولت علت نارضایتی‌ها را بررسی کند، همچنین از نخبگان و فعالان سیاسی و اقتصادی علت نارضایتی‌ها را جویا شده و برای جبران آن راهکار بخواهد.

جلالی‌زاده در پایان گفت: دولت از حواشی یعنی اختلاف‌هایی که تاثیری بر عملکردش ندارد پرهیز کند. رئیس‌جمهور نیز در اجرای قانون اساسی و اجرای وعده‌های خود باید احساس مسئولیت کرده و از مماشات و محافظه‌کاری خارج شود. اگر دولت بخواهد باج بدهد و از حق مردم دفاع نکند، شرایط بدتر از این می‌شود.