نماینده مردم تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد در مجلس شورای اسلامی، یکشنبه،۱۷ بهمن، در دیدار با مسئولین صداوسیمای استان خراسان رضوی، با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در استان، «توجه صدا و سیما به ظرفیت‌های قومی و مذهبی» را از رسالت‌های مهم این سازمان دانست.   به گزارش انواروب، دکتر جلیل رحیمی جهان‌آبادی، در […]

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد در مجلس شورای اسلامی، یکشنبه،۱۷ بهمن، در دیدار با مسئولین صداوسیمای استان خراسان رضوی، با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در استان، «توجه صدا و سیما به ظرفیت‌های قومی و مذهبی» را از رسالت‌های مهم این سازمان دانست.

 

به گزارش انواروب، دکتر جلیل رحیمی جهان‌آبادی، در بخشی از سخنان خود در این دیدار که مشروح آن در کانال تلگرامی وی منتشر شده است، خاطرنشان کرد: صدا وسیما باید بیان کننده ظرفیتهای متنوع قومی ، مذهبی و فرهنگی ایران باشد ، اگر اجازه بدهیم اهل سنت دیدگاههای خودش را بیان کند چه اشکالی ایجاد می شود ؟

این نماینده‌ی اهل‌سنت مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولین صداوسیما تصریح کرد: گرایش مردم به شبکه‌های ماهواره ای نتیجه عملکرد نادرست صدا و سیماست ، شما ۳۹ سال از شیعه گفتید، مگر ما شیعه شدیم؟ حالا اگر اهل سنت نیم ساعت دیدگاهش را در تلویزیون گفت، مشکلی رخ می دهد؟

وی با بیان اینکه «رسانه باید آیینه مسايل مردم باشد» خاطرنشان کرد: اساسی‌ترین مشکل صدا و سیما نه تجهیزات و اعتبارات، بلکه محتوای پیامی است که‌ ارسال می‌کند. ما در صداوسیما از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی بد دفاع کردیم؛ دیش‌های ماهواره‌ای گواه نادرستی کار ما در این زمینه است.

دکتر رحیمی تاکید کرد: گرایش بخش قابل‌توجهی از مردم ما به شبکه‌های افراطی ماهواره‌ای نتیجه عملکرد نادرست صداوسیما است. چرا علی‌رغم اینکه میلیاردها تومان هزینه می‌کنیم، مخاطب ما را برخی شبکه‌های ماهواره‌ای همچون بی‌بی‌سی و… جذب می‌کنند؟! وقتی ما به گرایش‌های سیاسی مختلف اجازه ندهیم حرف خودشان را در صداوسیما بزنند طبیعی‌ست بروند با شبکه‌هایی مانند بی‌بی‌سی مصاحبه کنند.

رحیمی با گلایه از عدم پوشش شبکه‌های تلویزیونی در حوزه انتخابیه خود گفت: بنده درخواست پوشش تصویری صدا و سیما در همه‌ی روستاهای مرزی و نیز تاسیس دفتر در تربت جام را دارم ، وقتی سیمای جمهوری اسلامی در روستاهای مرزی پوشش ندارد، طبیعی است که مردم از کانال ماهواره‌ای استفاده کنند.

رحیمی افزود: میلیاردها تومان هزینه می‌کنیم اما مخاطب ما را شبکه های Gem, manoto , bbcpersian و ….. جذب می‌کند چرا ؟