انواروب: دکتر روحانی صبح روز سه‌شنبه (11 خرداد) در جمع مردم آذربایجان غربی، با بیان اینکه «نباید بین اقوام و مذاهب تبعیض قائل شویم» بر ضرورت اصل «شایسته‌سالاری» در واگذاری مسئولیت‌ها تاکید کرد. به گزارش سنی‌آنلاین به نقل از خبرگزاری ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار مردمی با مردم شهرستان مهاباد گفت: به عنوان […]

انواروب: دکتر روحانی صبح روز سه‌شنبه (11 خرداد) در جمع مردم آذربایجان غربی، با بیان اینکه «نباید بین اقوام و مذاهب تبعیض قائل شویم» بر ضرورت اصل «شایسته‌سالاری» در واگذاری مسئولیت‌ها تاکید کرد.

به گزارش سنی‌آنلاین به نقل از خبرگزاری ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار مردمی با مردم شهرستان مهاباد گفت: به عنوان رئیس جمهور ایران و رئیس شورای عالی امنیت ملی به صراحت اعلام می‌کنم در ایران اسلامی هیچ کس حق ندارد بین مسلمانان و مذهبی با مذهب دیگری امتیازی قائل شود.
وی با تأکید بر اینکه تمام مردم مسلمان از جمله شیعه و سنی در حقوق شهروندی عین هم و مساوی هستند، اظهار کرد: نباید بین مذاهب و اقوام تبعیض قائل شویم و اصل اساسی در مسئولیت‌ها باید شایستگی باشد و هر کس در هر منطقه‌ای دارای شایستگی بالاتر است باید متناسب با توانایی‌هایش زمینه فعالیت و بالندگی برای او مهیا شود.
روحانی خاطرنشان کرد: برای من کافی نیست که در میان سفرای ما یک سفیر از اهل‌سنت و کردستان داشته باشیم و یا در وزارت‌خانه‌های مختلف از جمله وزارت نفت یک معاون کُرد فعالیت کند چراکه برای ما بین ترک، کرد، فارس، بلوچ و عرب و دیگر اقوام‌مان هیچگونه تفاوتی نباید وجود داشته باشد.
روحانی با تأکید بر اینکه قبل از مسأله قومیت، همه ایرانی و مسلمان هستیم، گفت: ما به ایرانی بودن و مسلمان بودن‌مان افتخار می‌کنیم و مسأله قومیت در مرحله سوم است.
رئیس جمهور با بیان اینکه قومیت‌های مختلف مثل گل‌های رنگارنگ در باغ بزرگی هستند، افزود: مگر می‌شود باغ از بین برود و گلی باقی بماند؟ پس اول باید به فکر حفظ باغ باشیم و آنگاه از گل‌های رنگارنگ حراست کنیم.