انواروب: به دنبال انتشار جمله‌ا‌ی اهانت‌آمیز به نقل از صادق زیباکلام در روزنامه‌ی ورزشی «نود» علیه مقدسات اهل سنت، این استاد برجسته دانشگاه از اهل سنت عذرخواهی کرد.   به گزارش سنی‌آنلاین، دکتر صادق زیباکلام روز گذشته (14 اسفند)، در پاسخ به نامه‌ی اعتراض‌آمیز یکی از اساتید دارالعلوم زاهدان در خصوص اهانت صورت‌گرفته به ام‌المؤمنین […]

انواروب: به دنبال انتشار جمله‌ا‌ی اهانت‌آمیز به نقل از صادق زیباکلام در روزنامه‌ی ورزشی «نود» علیه مقدسات اهل سنت، این استاد برجسته دانشگاه از اهل سنت عذرخواهی کرد.

 

به گزارش سنی‌آنلاین، دکتر صادق زیباکلام روز گذشته (14 اسفند)، در پاسخ به نامه‌ی اعتراض‌آمیز یکی از اساتید دارالعلوم زاهدان در خصوص اهانت صورت‌گرفته به ام‌المؤمنین عایشه صدیقه رضی‌الله‌عنها در این روزنامه، با بیان اینکه «قصد اسائه‌ی ادب به آن بانوی بزرگوار در میان نبوده»، مراتب عذرخواهی خود را از «عزیزان اهل سنت» اعلام کرد.

در بخشی از نامه‌ی زیباکلام که در کانال تلگرامی وی منتشر شده، آمده است: «خدا می‌داند که حتی یک سلول از وجود من هم از اینکه کلامی بگویم که باعث رنجش خواهران و برادران اهل سنت شود بری و بیزار است. بر من مباد که کلامی بر زبان آورم که شمایان را خواسته باشم بیازارم.»

صادق زیباکلام در ادامه از ام‌المؤمنین عایشه صدیقه رضی‌الله‌عنها به‌عنوان «بانوی بزرگوار» یاد کرده و نوشته است: «واضح است که آنچه در مورد ام‌المؤمنین در آن مصاحبه آمده به‌هیچ‌روی قصد اسائه ادب به آن بانوی بزرگوار در میان نبوده. مع‌ذالک اگر اسباب آزردگی خاطر هم‌میهنان بزرگوار اهل سنتم شده‌ام از ته دل و خاضعانه پوزش می‌طلبم.»

این استاد برجسته دانشگاه در این نامه اظهار ارادت خویش به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید را نیز نشان داده و آورده است: «فکر می‌کنم پیشینه سیاسی و اجتماعی من بالأخص ارادت و احترام عمیقی که به سرور و برادر بزرگوارم حضرت مولوی عبدالحمید قائلم روشن‌تر و گویاتر از آن باشد که نیازی به دفاع از خودم در قبال چنین وهمی برود.»