انواروب: مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آراء پیش‌نویس قطعنامه‌ای با عنوان “حق مردم فلسطین در تعیین سرنوشت‌ خود” را تصویب کرد که این اقدام در پی رای مثبت ۱۸۰ کشور به این پیش‌نویس صورت گرفت.   به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فلسطین سما، رژیم صهیونیستی، آمریکا، کانادا، جزایر مارشال و چند کشور […]

انواروب: مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آراء پیش‌نویس قطعنامه‌ای با عنوان “حق مردم فلسطین در تعیین سرنوشت‌ خود” را تصویب کرد که این اقدام در پی رای مثبت ۱۸۰ کشور به این پیش‌نویس صورت گرفت.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فلسطین سما، رژیم صهیونیستی، آمریکا، کانادا، جزایر مارشال و چند کشور دیگر به این پیش‌نویس رای مخالف دادند و چهار کشور کامرون، تونگا، سودان جنوبی و پاراگوئه به آن رای ممتنع دادند.

در همین حال، ریاضی منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان عنوان داشت: رای موافق ۱۸۰ کشور نشانگر حمایت بین‌المللی از مردم فلسطین در تعیین سرنوشتشان است.

براساس این قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل اعلام می‌کند که نیاز مبرمی برای مذاکرات و تسریع در روند مذاکرات در چارچوب روند صلح خاورمیانه وجود دارد.

این قطعنامه همچنین به حکم دیوان کیفری بین‌المللی در نهم ژوئیه ۲۰۰۴ درخصوص پیامدهای حقوق ناشی از ساخت دیوار حائلی در اراضی فلسطین اشاره دارد و اعلام می‌کند که ساخت این دیوار به شدت مانع از احقاق حق مردم فلسطین در تعیین سرنوشتشان می‌شود.