انواروب: رئیس شورای مفتیان روسیه با اشاره به افزایش چند برابری جمعیت مسلمانان در مسکو، مهاجران آسیای میانه را عامل این مسئله دانست. به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در روسیه، شیخ راویل عین‌الدین، رئیس شورای مفتیان و اداره روحانیت مسلمانان روسیه، در گفت‌و‌گو با روزنامه «ایزوِستیا»ی این کشور اظهار کرد: در سال ۱۹۹۷ شهردار […]

انواروب: رئیس شورای مفتیان روسیه با اشاره به افزایش چند برابری جمعیت مسلمانان در مسکو، مهاجران آسیای میانه را عامل این مسئله دانست.

به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در روسیه، شیخ راویل عین‌الدین، رئیس شورای مفتیان و اداره روحانیت مسلمانان روسیه، در گفت‌و‌گو با روزنامه «ایزوِستیا»ی این کشور اظهار کرد: در سال ۱۹۹۷ شهردار مسکو تعداد مسلمانان این شهر را ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد، اما امروز به گفته مسئولان شهرداری سه تا چهار میلیون مسلمان در این شهر زندگی می‌کنند.

وی افزود: این تعداد مسلمان ساکنان دائمی و موقت مسکو هستند و مهاجران آسیای میانه دلیل چنین رشدی بوده‌اند.

راویل عین‌الدین تصریح کرد: در دوران شوروی سابق در نماز عید فطر و عید قربان ۳۵ هزار مسلمان در مسکو جمع می‌شدند؛ اما اکنون ۱۳۰ هزار نفر فقط در مسجد جامع این شهر حضور می‌یابند.

وی با اشاره به کمبود مساجد در روسیه، درباره مشکلات مربوط به احداث بناهای فرهنگی برای مسلمانان در مسکو و کل روسیه مطالبی را بیان کرد.
منبع: ایکنا