انواروب:رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش مردم در مراحل گوناگون انقلاب اسلامی و حق آنان برای برخورداری از حقوق کامل شهروندی مطابق قانون اساسی و یک زندگی کامل، گفت: منشور حقوق شهروندی یادآوری حق مردم در قانون اساسی است.به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله […]

انواروب:رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش مردم در مراحل گوناگون انقلاب اسلامی و حق آنان برای برخورداری از حقوق کامل شهروندی مطابق قانون اساسی و یک زندگی کامل، گفت: منشور حقوق شهروندی یادآوری حق مردم در قانون اساسی است.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله « اکبر هاشمی رفسنجانی» روز یکشنبه در دیدار اقشار مختلف مردم از شهرهای استان کرمان با بیان این مطلب تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد با سلب این حقوق، در نان مردم خرده شیشه بریزد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این که «دولت به شعارهای خود پایبند است» ، به منشور حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: در قانون اساسی که مصوّب مجتهدین خبرگان است و امضای امام راحل و مراجع را دارد و دوبار هم در رفراندوم به تایید مردم رسیده، به حقوق کامل و آزاد مردم اشاره شده که باید رعایت شود.
وی افزود: منشور حقوق شهروندی یادآوری اصول قانون اساسی است تا کسی با توجیهات امنیتی، به مردم تهمت نزند و برایشان شنود نگذارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه جمله «رأی مردم حق الناس است» را برخاسته از اجتهاد سیاسی مقام معظم رهبری دانست و گفت: اگر این جمله تبدیل به فرهنگ سیاسی شود، دیگر به هیچ انتخاباتی خدشه ای وارد نخواهد بود و در مقدمات هیچ انتخاباتی، مردم تبلیغات دروغ نمی شنوند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری ماجرای یک پیامبر دروغین که نزد حضرت موسی اظهار ندامت کرده بود، گفت: غصب تفکرات و ایجاد انحراف در عقاید مردم بدترین گناه است و خداوند از حق خود می گذرد، اما از حق الناس نمی گذرد، زیرا اظهار پشیمانی در درگاه خداوند برای ضایع کردن حق مردم، به خصوص حقوق فکری و دینی سودی ندارد، مگر این که همه کسانی را که با سخنان خویش فریب داده، به راه حقیقت برگرداند.
وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دولت در 100 روز گذشته و گزارش رییس جمهوری به مردم، گفت: روحانی با نجابت سیاسی و اخلاقی گزارش خود را بیان کرد و از کنار بسیاری از ناگفته ها به دلیل بار روانی سنگینی که روی مردم در ابعاد داخلی و خارجی دارد، گذشت.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دستاوردهای سیاست خارجی را مقدمه تحولات داخلی دانست و ابراز امیدواری کرد که حماسه اقتصادی مورد نظر مقام معظم رهبری با همکاری مردم و مسوولان، مکمّل حماسه سیاسی انتخابات شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با مقایسه شرایط امروز کشور با سال های پس از جنگ، گفت: آن خرابی ها معلول یک جنگ هشت ساله بود و در هشت سال گذشته هم شرایطی داشتیم که در مقابل بدهی های 12 میلیاردی سال 68، رییس جمهوری از بدهی های چند 100 هزار میلیاردی می گوید که مطمئناً جبران آنها سال ها طول می کشد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیروی انسانی و منابع غنی را سرمایه ایران برای حرکت به جلو و اصلاح امور خواند و تاکید کرد: در شرایط تعامل با جهان، اوضاع اقتصادی کشور هم متحول خواهد شد.