انواروب: یک روزنامه فرانسوی طی مطلبی، وجود اقدامی تحت عنوان “جهاد نکاح” در سوریه را به شدت تکذیب کرده و آن را “اختراع رسانه های وابسته به نظام حاکم در سوریه” دانست.
روزنامه فرانسوی “لوموند” با تصریح بر اینکه «چیزی با عنوان “جهاد نکاح” در سوریه وجود ندارد.» خاطرنشان کرد: رسانه های وابسته به نظام بشار اسد برای تخریب چهره انقلابیون سوریه اقدام به اختراع چنین اصطلاحی نمودند.
این روزنامه فرانسوی در ادامه می افزاید: اصطلاح “جهاد نکاح” برای اولین بار از شبکه “الجدید” که وابسته به رژیم سوریه می باشد، منتشر شد و دیگر شبکه ها و رسانه های طرفدار بشار اسد بلافاصله اقدام به پخش و نشر آن نمودند.
روزنامه لوموند ادامه می دهد: شبکه الجدید به منظور راست جلوه دادن این خبر، آن را به “شیخ محمد العریفی”، یکی از علمای سرشناس سعودی نسبت داد، که البته این ادعای شبکه الجدید قویاً و شدیداً توسط وی و اطرافیانش تکذیب شد. 
این روزنامه فرانسوی می نویسد: برخی از روزنامه های عربی، وقتی از انتساب فتوای جهاد نکاح به شیخ العریفی عاجز شدند، به جای اینکه بر دروغ بودن «فتوای جهاد نکاح» اعتراف نمایند، از آن به عنوان «فتوی مجهولة المصدر» (فتوایی که منبع آن مشخص نیست.) یاد کردند.
روزنامه لوموند در ادامه به سخنان “لطفی بن جدو”، وزیر داخلی تونس، مبنی بر رفتن تعدادی از زنان تونسی به سوریه برای “جهاد نکاح” اشاره می کند و می نویسد: وزیر داخلی تونس بدون ارائه آماری از این زنان این سخنان را مطرح کرد، و به همین دلیل برخی از خبرگزاری‏ها از رفتن “دهها” و برخی دیگر از رفتن “صدها” زن به سوریه سخن به میان می آورند، این در حالی است که  قبل و بعد از سخنان وزیر، هیچ گونه مدرک موثقی که مؤید سخناش باشد ارائه نشده است.
این روزنامه فرانسوی با طرح این سؤال که “چرا فقط دولت تونس با چنین معضلی مواجه شده است؟!، بر بی اساس بودن این ادعا تاکید می کند.
این روزنامه همچنین با اشاره به داستان “روان قداح”، که موجی از خشونت موافقان و مخالفان رژیم سوریه را به دنبال داشت، خاطرنشان می کند: این اقدام، بر خلاف خواسته نظام بشار اسد نتیجه داد، به طوری که ساختگی بودن و دروغ پردازی رسانه های رژیم سوریه در خصوص ادعای جهاد نکاح آشکار شد.
منبع: سنی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.