انواروب: دادگاه جنوبی شهر ساخالینسک حکمی مبنی بر ممنوعیت انتشار کتابی به نام  جایگاه دعا در اسلام ( مكانة الدعاء في الإسلام ) که شرحی بر آیات دعا در قرآن می باشد، را صادر نمود. قاضی بیان داشته: نصوصی قرآنی بیانگر برتری اسلام بر سایر ادیان می باشد.وی افزود: در کتاب عباراتی وجود دارد از […]

انواروب: دادگاه جنوبی شهر ساخالینسک حکمی مبنی بر ممنوعیت انتشار کتابی به نام  جایگاه دعا در اسلام ( مكانة الدعاء في الإسلام ) که شرحی بر آیات دعا در قرآن می باشد، را صادر نمود.

قاضی بیان داشته: نصوصی قرآنی بیانگر برتری اسلام بر سایر ادیان می باشد.
وی افزود: در کتاب عباراتی وجود دارد از قبیل: خدا یکی هست و غیر از او معبودی وجود ندارد و مسلمان تنها کسی ست که معبود بر حق را بپرستد  و ادیان دیگر باطل هستند. و این گونه مضامین بیانگر نوعی افراطی گری دینی می باشد.

شایان ذکر ست که یکی از مراکز مشاوره دینی اعلان داشته است که علت ممنوعیت انتشار کتاب موضوع برتری اسلام بر سایر ادیان نیست چرا که هر دینی خود را برتر از سایر ادیان معرفی نموده است و دلیل قانع کننده ای در راستای این ممنوعیت وجود ندارد.

این مرکز بیان داشته:  این حکم با قوانین بین المللی مغایرت داشته  و می تواند بزودی بستر ساز مشکلات عدیده ای بر مسلمانان باشد و آنها را وادار می کند تا خواهان آزادی ادیان گردند و این یکی از اساسی ترین قوانین می باشد و این قبیل سختگیری ها کشورها را دچار نوعی تنش می نماید.
منبع: المختصر