انوار وب: قرار است رژیم صهیونیستی 26 اسیر فلسطینی دیگر را بر اساس توافق خود با آمریکا در راستای مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان آزاد کند .
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رژیم صهیونیستی در ماه اوت گذشته اعلام کرد که 104 اسیر فلسطینی را طی 4 مرحله و در راستای شروع مجدد مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان فلسطین آزاد خواهد کرد .
مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین به مدت 3 سال و به دلیل اصرار طرف صهیونیستی بر ادامه شهرک سازی ها در اراضی اشغالی متوقف شده بود .
موضوع آزادی اسرای فلسطینی انتقادات زیادی را در محافل صهیونیستی علیه بنیامین نتانیاهو به راه انداخته است. هفته گذشته کابینه رژیم صهیونیستی طرح حزب متحد خود برای جلوگیری از آزادی اسرای فلسطینی را رد کرد .
بر اساس بیانیه ‌ای که دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه منتشر کرده است، 26 اسیر فلسطینی که از قبل از سال 1993 بازداشت شده بودند، آزاد خواهند شد .
پیش از این نیز 26 نفر دیگر از اسرای فلسطینی در چارچوب مذاکرات سازش آزاد شده بودند .
لازم به ذکر است اسرایی که قرار است در مرحله دوم آزاد شوند هرکدام بین 19 تا 28 سال در زندان بوده‌اند که 21 نفر آن ها از کرانه باختری و 5 نفر دیگر از نوار غزه هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.