انوار وب: آمار رسمی نشان می‌دهد، در پی حملات ماه ژانویه در فرانسه که 16 کشته بر جای گذاشتند، فروش کتاب‌هایی درباره اسلام در این کشور بسیار افزایش یافته است. به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه ملی کتاب‌فروشان فرانسه با استناد به آمار خود اعلام کرد، در سه ماهه نخست سال 2015 فروش کتاب‌هایی با […]

انوار وب: آمار رسمی نشان می‌دهد، در پی حملات ماه ژانویه در فرانسه که 16 کشته بر جای گذاشتند، فروش کتاب‌هایی درباره اسلام در این کشور بسیار افزایش یافته است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه ملی کتاب‌فروشان فرانسه با استناد به آمار خود اعلام کرد، در سه ماهه نخست سال 2015 فروش کتاب‌هایی با موضوع اسلام سه برابر بیشتر از همین بازه زمانی در سال گذشته بوده است.

«فابریس گرشر»، مدیر مجله فرانسوی «فلسفه» (فیلوزوفی) در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: «فرانسوی‌ها هرچه بیشتر و بیشتر از خود درباره اسلام می‌پرسند و احساس می‌کنند که پاسخ‌هایی که از رسانه‌ها درباره اسلام دریافت می‌کنند، آنها را راضی نمی‌کند.»

نشریه فلسفه ضمیمه‌ای درباره قرآن منتشر می‌کند که به گفته گرشر این ضمیمه هنگام توزیع بلافاصله به فروش می‌رسد.

همچنین «ماتیلد ماهیو»، مدیر یک فروشگاه سرشناس کتاب در فرانسه اظهار داشت: «مردم فرانسه در حالی که گروه داعش مدعی است که نماینده اسلام است، می‌خواهند درک بهتری از دین اسلام داشته باشند تا خودشان در این باره قضاوت کنند.»

همچنین «منصور منصور» که مدیریت یک انتشارات تخصصی درباره اسلام و خاورمیانه را برعهده دارد، گفت که در ماه‌های اخیر فروش کتاب‌های انتشارات وی تا 30 درصد افزایش یافته است. وی تاکید کرد که همین اتفاق پس از حملات 11 سپتامبر سال 2001 در آمریکا نیز رخ داده بود.

منصور گفت: «به نظر می‌رسد که با وضعیت فعلی، افزایش فروش این کتاب‌ها احتمالا تا مدت‌ها ادامه خواهد داشت. همچنین دانشگاه‌های فرانسه نیز علاقه بیشتری به موضوع اسلام پیدا کرده‌اند.»

روز پنج‌شنبه گذشته در کالجی به نام کالج «دو فرانس» در شهر پاریس یک کرسی مطالعات قرآنی افتتاح شد. همچنین یک استاد حقوق در دانشگاه سوربون نیز به خبرگزاری فرانسه گفت، امسال شروع به مطالعه قرآن برای افزایش آگاهی شخصی خود کرده است.

وی تاکید کرد: «با توجه به وضعیتی که به وجود آمده، من جلساتی با موضوع مذاهب توحیدی به کلاس فرهنگ عمومی خود اضافه کرده‌ام.»
منبع: ایسنا