انوار وب: ریاست جمهوری اندونزی « سوسیلو بامبنگ» تاکید کرد که وارد کردن اتهام « تروریسم» به اسلام در برخی از رسانه های گروهی بین المللی ، یک اشتباه بزرگ بوده و ستم به اسلام و مسلمانان محسوب می شود.
به گزارش روزنامه الدستور، وی از رسانه های گروهی کشورهای جهان اسلام خواست تا به هجوم های وسیعی که در تلاش است چهره اسلام و مسلمانان را بد جلوه دهد پاسخ گویند و تصویر درستی از بخشش این دین جهانی به جوامع بشری معرفی کنند.
ریاست جمهوری اندونزی، در ادامه تاکید کرد: مسوولیت بزرگ ما امروز این است که اسلام را به همگان معرفی کنیم و پایه های آن را در سایر کشورها گسترش دهیم و این وظیفه رسانه های گروهی اسلامی محسوب می شود.
وی همچنین خواهان انتشار فرهنگ صلح، همزیستی، همکاری و امنیت شد که اسلام آن ها را برای بشریت به ارمغان آورده است.
سوسیلو بامبنگ این سخنان را در افتتاحیه کنفرانسی بیان کرد که با همکاری اتحادیه جهان اسلام ، وزارت امور دینی اندونزی ، کمیته اسلامی رسانه های گروهی و دانشگاه اسلامی دولتی برگزار شد .این کنفرانس با حضور 400 شخصیت اسلامی از جمله وزیران، اساتید دانشگاه ها، مسوولین رسانه های گروهی و محققان مسایل جهان اسلام تشکیل شد و انتظار می رود فعالیت های آن 3 روز به طول انجامد.
وی در پایان از تاثیر رسانه های گروهی بر مصلحت های ملت اسلام هشدار داد و  از فعالان مسلمان این عرصه خواست تا از صحت و درستی اطلاعاتی که در مورد  اسلام منتشر می شود اطلاع حاصل کنند .
منبع: اخبار جهان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.