از سال 2001 تا سال 2010 نیز به ترتیب نام‌های «زینب»، «الیف»، «ایرم»، «مروه» و «فاطمه» در صدر اسامی پرطرفدار در ترکیه بود. طبق گزارش سازمان آمار ترکیه در سال گذشته محبوب‌ترین نام در بین دختران همچون روال چند سال اخیر همچنان «زینب» بود. به گزارش انواروب به نقل از خبرگزاری آناتولی براساس داده‌های سازمان […]

از سال 2001 تا سال 2010 نیز به ترتیب نام‌های «زینب»، «الیف»، «ایرم»، «مروه» و «فاطمه» در صدر اسامی پرطرفدار در ترکیه بود.

طبق گزارش سازمان آمار ترکیه در سال گذشته محبوب‌ترین نام در بین دختران همچون روال چند سال اخیر همچنان «زینب» بود.

به گزارش انواروب به نقل از خبرگزاری آناتولی براساس داده‌های سازمان آمار و همچنین اداره کل ثبت احوال ترکیه، نام «زینب» در صدر محبوب‌ترین اسامی دختران قرار گرفته و برخی از اسامی تحت تاثیر شخصیت‌های سریال‌های داخلی و خارجی به این لیست افزوده شده است.

خانواده‌های ترک تا دهه نود میلادی اغلب اسامی سنتی را برای دختران خود برمی گزیدند، برای مثال در سال‌های 1923 تا 1930 نام « فاطمه» بیشترین میزان محبوبیت را داشته و اسامی «عایشه»، «امینه»، «خدیجه» و «زینب» در ردیف پنج نام انتخابی قرار داشت.

این روند پس از 1990 سیر متفاوتی به خود گرفت و نام «مروه» بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داد، «فاطمه» در ردیف دوم قرار گرفت. « بشرا»، «الیف» و «کبری» در میان پنج اسم محبوب جای گرفته و «زینب» در جایگاه هفتم بود.

از سال 2001 تا سال 2010 نیز به ترتیب نام‌های «زینب»، «الیف»، «ایرم»، «مروه» و «فاطمه» در صدر اسامی پرطرفدار در ترکیه بود.

اسامی « دفنه»، «میرا»، «سیمای» و «آریا» به تأسی از سریال‌های داخلی این کشور در لیست اسامی منتخب خانواده های ترکیه برای دخترانشان در سالی که گذشت، بود.