انوار وب: سازمان ملل متحد اعلام کرد به دلیل کمبود بودجه و نرسیدن کمک های بین المللی، روند تعمیر خانه های آسیب دیده و فراهم کردن اجاره بها برای آواره گان در جریان جنگ غزه را متوقف می کند. آژانس سازمان ملل برای امدادرسانی به پناهجویان فلسطینی – آنروا (UNRWA) – روز سه شنبه ۲۷ […]

انوار وب: سازمان ملل متحد اعلام کرد به دلیل کمبود بودجه و نرسیدن کمک های بین المللی، روند تعمیر خانه های آسیب دیده و فراهم کردن اجاره بها برای آواره گان در جریان جنگ غزه را متوقف می کند.

آژانس سازمان ملل برای امدادرسانی به پناهجویان فلسطینی – آنروا (UNRWA) – روز سه شنبه ۲۷ ژانویه در بیانیه ای گفت: “از ۵.۴ میلیارد دلار کمکی که ماه اکتبر گذشته در کنفرانس قاهره وعده داده شد، تقریبا هیچ پولی به غزه نرسیده است”.

این آژانس خلف وعده کشورهای اهداکننده را “نگران کننده و غیر قابل قبول” خواند.

سازمان ملل می گوید که مبلغی برای بازسازی خانه هایی که در جریان حملات رژِیم صهیونیستی کاملا ویران شده، باقی مانده، اما بودجه اش برای تعمیر خانه هایی که تنها آسیب دیده و کمک به پرداخت اجار‌ه بها در غزه تمام شده است.

به گفته آنروا قطع این بودجه باعث خواهد شد کسانی که با این کمک ها سرپناهی برای خود و خانواده شان مهیا کرده بودند، دوباره به سوی مدارس تحت پوشش سازمان ملل در غزه سرازیر شوند که در حال حاضر هم میزبان ۱۲ هزار نفر است.

سازمان ملل متحد می گوید که خانه های بیش از ۹۶ هزار پناهجوی فلسطینی در جریان حملات رژیم صهیونیستی به غزه آسیب دیده یا کاملا نابود شده است.

آنروا در بیانیه اش خواهان دریافت فوری ۱۰۰ میلیون دلار برای سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ شده تا بتواند به تعمیر خانه ها و کمک به پرداخت اجاره بهای آواره گان ادامه دهد.

در جریان جنایت رژیم صهیونیستی در غزه، حدود ۲۲۰۰ فلسطینی کشته شدند که بیش از دو سوم آنها غیر نظامی بودند، ۱۱ هزار نفر نیز زخمی شدند.
منبع: اخبار جهان اسلام