انواروب: سیاستمدار راست‌گرای فرانسوی مسلمان شد و با انتشار یک پیام ویدئویی ضمن ستودن قرآن کریم، اعضای حزب خود را به اسلام دعوت کرد. به نقل از روزنامه «تلگراف»، «مکسانس بوته»، این تازه‌مسلمان فرانسوی عضو حزب راست‌گرای افراطی «جبهه ملی فرانسه» به سرپرستی «مارین لوپن» است که به خاطر سیاست‌های ضدمهاجرتی و ضداسلامی شناخته می‌شود. […]

انواروب: سیاستمدار راست‌گرای فرانسوی مسلمان شد و با انتشار یک پیام ویدئویی ضمن ستودن قرآن کریم، اعضای حزب خود را به اسلام دعوت کرد.

به نقل از روزنامه «تلگراف»، «مکسانس بوته»، این تازه‌مسلمان فرانسوی عضو حزب راست‌گرای افراطی «جبهه ملی فرانسه» به سرپرستی «مارین لوپن» است که به خاطر سیاست‌های ضدمهاجرتی و ضداسلامی شناخته می‌شود.

مکسانس که عضو شورای شهری در حومه پاریس است، اعلام کرد: اسلام سیاه‌نمایی شده و با آنچه در رسانه‌ها نشان داده می‌شود، بسیار متفاوت است.
ماجرای مسلمان‌شدن این سیاستمدار 22 ساله زمانی علنی شد که وی ویدئویی برای مقامات حزب خود فرستاد و با ستودن فضائل «رؤیایی» قرآن، اعضای این حزب را به مسلمان‌شدن ترغیب کرد.

این ویدئو برای بسیاری از اعضای این حزب یک شوک بزرگ بود و آن‌ها بلافاصله وی را از عضویت در کمیته حزب جبهه ملی معلق کردند.
فرانسه با بیش از 6 میلیون مسلمان، بیشترین تعداد مسلمانان را در میان کشورهای اروپایی دارد.

حزب مارین لوپن سال‌ها است که طرح‌های ضداسلامی را در برنامه‌های خود دارد. مارین لوپن بعد از پدر خود ریاست حزب جبهه ملی فرانسه را در دست گرفته است.

مخالفت با سرو غذای حلال برای دانش‌‌آموزان مسلمان، ممنوعیت استفاده از حجاب در مدارس دولتی و اهانت به نمازگزاران مسلمان از جمله اقدامات ضداسلامی لوپن در سال‌های اخیر است.
منبع: ایکنا