انواروب: آریل شارون، قصاب صبرا و شاتیلا که بر اثر سکته مغزی در سال ۲۰۰۶ به کما رفته بود، دیروز مُرد .به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از روزنامه عبری زبان هاآرتص، آریل شارون قصاب صبرا و شتیلا و جنایتکار سرشناس که دستش به خون هزاران فلسطینی بی گناه […]

 

 

 

 

انواروب: آریل شارون، قصاب صبرا و شاتیلا که بر اثر سکته مغزی در سال ۲۰۰۶ به کما رفته بود، دیروز مُرد .
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از روزنامه عبری زبان هاآرتص، آریل شارون قصاب صبرا و شتیلا و جنایتکار سرشناس که دستش به خون هزاران فلسطینی بی گناه آغشته شده بود، سرانجام روز شنبه ۱۱/۱/۲۰۱۴ مُرد .
 وی از حدود ۸ سال پیش بر اثر سکته مغزی به کُما رفته و در مرکز درمانی شبا وابسته به بیمارستان تل هاشومر در نزدیکی تل آویو بستری شده بود .
 شارون از آن زمان تاکنون در وضعیت شبه کما به سر می‌برد و تنها از طریق سرم تغذیه می‌شد. در سال ۲۰۱۱ او به اصرار خانواده‌اش برای مدت کوتاهی به خانه‌اش منتقل شد اما نشانه‌ای از بهبودی در او دیده نشد .
 لازم به ذکر است که آریل شارون در سپتامبر ۱۹۹۹، به دنبال کناره گیری نتانیاهو از رهبری حزب لیکود، رهبری این حزب را برعهده گرفت. او سپس در سپتامبر سال ۲۰۰۰، با حضور در مسجد الاقصی موجب خشم مسلمانان شده و درگیری ‌های خونینی را میان فلسطینیان و نظامیان رژیم صهیونیستی رقم زد که در نتیجه آن انتفاضه الاقصی  شکل گرفت .
همچنین وی در دسامبر ۲۰۰۰، به عنوان نامزد حزب لیکود برای تصدی نخست وزیری معرفی شده و وعده داد که در صورت انتخاب شدنش فلسطینیان را در ۱۰۰ روز شکست داده و موقعیت اسرائیل را در منطقه تثبیت کند .
شارون سرانجام در ششم فوریه ۲۰۰۱ توانست به بالاترین مقام در اسرائیل یعنی سمت نخست وزیری دست یابد .
در زمان نخست وزیری او رهبران نظامی فلسطینی همچون “شیخ احمد یاسین” و ” عبدالعزیز رنتیسی” از رهبران و بنیانگذاران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین “حماس”  به دست نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی ترور و به شهادت رسیدند.