انواروب: حزب کارگر انگلیس که مهمترین مخالف حزب محافظه کار به رهبری دیوید کامرون است، «صدیق خان» را به عنوان کاندیدای اولین شهردار مسلمان لندن معرفی کرد. به نقل از ورلدبولتن، «صدیق خان» که قبلا وکیل حقوق بشر بوده است در انتخاباتی که ماه می سال آینده میلادی برگزار می شود شرکت خواهد کرد تا […]

انواروب: حزب کارگر انگلیس که مهمترین مخالف حزب محافظه کار به رهبری دیوید کامرون است، «صدیق خان» را به عنوان کاندیدای اولین شهردار مسلمان لندن معرفی کرد.

به نقل از ورلدبولتن، «صدیق خان» که قبلا وکیل حقوق بشر بوده است در انتخاباتی که ماه می سال آینده میلادی برگزار می شود شرکت خواهد کرد تا بتواند جانشین بوریس جانسون محافظه کار در شهرداری لندن شود.

اگرچه شهردار لندن حوزه اختیارات کمتری در مقایسه با دیگر شهرهای جهان از جمله نیویورک دارد اما به طور کلی شغلی است که طرفداران بسیار زیادی دارد.

صدیق خان 44 ساله اعلام کرده که می خواهد نابرابری ها را شهری که دارای یکی از ثروتنمدترین مردم است از بین ببرد.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت:تنها هدف ما باید تضمین این باشد که همه لندنی ها دارای فرصت های یکسانی باشند.

وی افزود:لندن باید بار دیگر شهری شود که همه بتوانند در آن توانایی های خود را به نمایش بگذارند.

گفتنی است،‌ نظرسنجی چندی پیش رادیو LBC که در آستانه انتخابات شهرداری ها منتشر شد و نشان داد نیمی از مردم لندن با شهردارشدن یک مسلمان مخالفند اما بیش از یک سوم دیگر از مردم می گویند مشکلی با این موضوع ندارند.نتایج این نظرسنجی احتمالاً نشان از مسیر بسیار دشوار صدیق خان از حزب کارگر و سیدکمال از حزب محافظه کار به عنوان دو نامزد مسلمان ریاست شهرداری لندن دارد.

منبع: شبستان