انواروب : دادگاه قاهره امروز (چهارشنبه) ۱۲ تن دیگر از اعضای اخوان المسلمین را به اعدام محکوم کرد.   به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الیوم السابع، این افراد به اتهام قتل یک افسر ارشد پلیس مصر و نیز ایجاد هرج و مرج در شهر کرداسه متهم هستند و حکم صادر شده علیه آن‌ها […]

انواروب : دادگاه قاهره امروز (چهارشنبه) ۱۲ تن دیگر از اعضای اخوان المسلمین را به اعدام محکوم کرد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الیوم السابع، این افراد به اتهام قتل یک افسر ارشد پلیس مصر و نیز ایجاد هرج و مرج در شهر کرداسه متهم هستند و حکم صادر شده علیه آن‌ها قابل تجدیدنظر در دادگاه استیناف است.

در این دادگاه همچنین ۱۰ تن دیگر از متهمان این پرونده به حبس ابد محکوم شدند و یک تن نیز از اتهامات وارده تبرئه شد.

افراد مذکور متهم هستند که سرلشگر نبیل فراج، معاون اداره امنیت استان جیزه را به قتل رسانده‌اند و نیز در تشکیل شبکه‌های تروریستی و حمله به نیروهای پلیس مشارکت داشته‌اند.

در حوادث پس از برکناری محمد مرسی، رئیس جمهور وابسته به اخوان المسلمین مصر ناآرامی بیشتر مناطق این کشور را فرا گرفت که در جریان این ناآرامی‌ها پلیس به شهر کرداسه حمله کرد و در تبادل آتش میان دو طرف و نیز حمله افراد نزدیک به اخوان المسلمین به یک پاسگاه پلیس، چند نیروی امنیتی و پلیس از جمله نبیل فراج کشته شدند.

دادگاه‌های مختلف مصر تاکنون بیش از ۱۰۰ تن از اعضای اخوان المسلمین از جمله رهبر این گروه را به اعدام محکوم کرده‌اند که اجرای این حکم منتظر تایید مفتی مصر و نیز تصمیمات مراجع عالی این کشور است.