انوار وب: صربستان یکی از کشورهای اروپایی است که نزدیک به پانصدهزار مسلمان در آن زندگی می‌کنند و از میان آنان فقط بیست نفر حافظ کل قرآن هستند.به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «ajib»، «شیخ فهد الکنداری»، از علمای مسلمان مقیم فرانسه، با حضور در کشورهای مختلف اروپا تحت برنامه‌ای با […]

انوار وب: صربستان یکی از کشورهای اروپایی است که نزدیک به پانصدهزار مسلمان در آن زندگی می‌کنند و از میان آنان فقط بیست نفر حافظ کل قرآن هستند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «ajib»، «شیخ فهد الکنداری»، از علمای مسلمان مقیم فرانسه، با حضور در کشورهای مختلف اروپا تحت برنامه‌ای با عنوان «سفر با قرآن‌ کریم» به بررسی وضعیت قاریان و حافظان کلام‌الله مجید می‌پردازد.
این عالم فرانسوی در تازه‌ترین گزارش خود درباره وضعیت مسلمانان در صربستان، با بیان این‌که در این کشور نزدیک به پانصدهزار مسلمان زندگی می‌کنند، تصریح کرد: متاسفانه با این‌که نیم‌میلیون مسلمان در این کشور ساکن هستند ولی از کل این جمعیت فقط بیست نفر کل قرآن را حفظ کرده‌اند و حتی برخی از شهروندان با زبان عربی برای قرائت نیز آشنایی ندارند.
شیخ الکنداری با تشکیل کمپین حمایت از مسلمانان صربستان، اعلام کرد: برای جمعیتی به این بزرگی، باعث تاسف است که فقط بیست نفر حافظ کل قرآن باشند. البته اکثر این افراد را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند که می‌توانند فرصتی برای ترغیب دیگر شهروندان مسلمان به فراگیری و حفظ کلام‌الله فراهم کنند.
وی تاکید کرد: برای توسعه آموزش‌ کلام‌الله مجید در صربستان به همیاری مادی و معنوی همه شهروندان مسلمان اروپا نیاز داریم و افراد علاقه‌مند می‌توانند طرح‌های خود را برای سرعت بخشیدن به حفظ قرآن در این کشور ارائه کنند.