انوار وب: موسسه وقف و میراث “الاقصی” اعلام کرد: اشغالگران صهیونیست از ورود نمازگزاران فلسطینی به محوطه مسجد مبارک الاقصی ممانعت می کنند. این موسسه با انتشار بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، ده ها شهرک نشین صهیونیست از نخستین ساعات بامداد روز سه شنبه 3/6/2014 […]

انوار وب: موسسه وقف و میراث “الاقصی” اعلام کرد: اشغالگران صهیونیست از ورود نمازگزاران فلسطینی به محوطه مسجد مبارک الاقصی ممانعت می کنند.

این موسسه با انتشار بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، ده ها شهرک نشین صهیونیست از نخستین ساعات بامداد روز سه شنبه 3/6/2014 از سمت باب المغاربه وارد مسجد الاقصی شدند.   
 
در بخش دیگر این بیانیه آمده است:« نیروهای صهیونیستی همچنین از ورود فلسطینیان زیر 50 سال به داخل این مکان مقدس جلوگیری می کنند.»
 
صدها فلسطینی با تجمع در دروازه های مسجد الاقصی، شعارهایی را در زمینه حراست از این مکان سر دادند.  

در بخش دیگر این بیانیه یادآوری شده است:« حضور به هنگام و دایمی در مسجد الاقصی و پاسداری از این مکان مقدس به عنوان یک درخواست جدی باقی خواهد ماند.»

 از سوی دیگر، سازمان های اسرائیلی فعال در زمینه تخریب مسجد الاقصی و ساخت معبد کذایی این روزها به درخواست های خود در زمینه ورود یهودیان تندرو به مسجد الاقصی شدت بخشیده اند.
 این موسسه درباره تعرضات اشغالگران صهیونیست به مسجد الاقصی و تحمیل واقعیت موجود هشدار داد.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین