انواروب: در مدرسۀ دینی «جامع صراط‌ المستقیم» که در قسمت قدیمی راولپندی در پنجاب پاکستان واقع شده است، کار هیچ‌گاه متوقّف نمی‌شود.  مدرّسان با استفاده از برنامۀ «اسکایپ» با افراد مختلف در بریتانیا، فرانسه، نروژ و سوئد تماس برقرار می‌کنند و به نوجوانانی که سعی دارند متن عربی نامأنوس قرآن را بخوانند کمک می‌کنند. والدین […]

انواروب: در مدرسۀ دینی «جامع صراط‌ المستقیم» که در قسمت قدیمی راولپندی در پنجاب پاکستان واقع شده است، کار هیچ‌گاه متوقّف نمی‌شود.

 مدرّسان با استفاده از برنامۀ «اسکایپ» با افراد مختلف در بریتانیا، فرانسه، نروژ و سوئد تماس برقرار می‌کنند و به نوجوانانی که سعی دارند متن عربی نامأنوس قرآن را بخوانند کمک می‌کنند. والدین بسیاری از نوجوانان مسلمان اروپایی معتقدند که این جلسات آنلاین بهتر و بی‌دردسرتر از کلاس‌های بعد از مدرسه در مسجد محل است.

به نقل از اکونومیست، مالک مدرسۀ دینی «جامع صراط‌ المستقیم» که مولانا مالک محسن شفیق نام دارد، چهار سال پیش تصمیم گرفت که به صورت تمام‌وقت تلاش کند تا پیام دین اسلام را بگستراند و همچنین از این طریق یارانۀ تحصیل پسران کم‌بضاعت‌تر را تأمین نماید.

او برای هر سه جلسۀ نیم ساعته در هفته مبلغ 35 یورو دریافت می‌کند. شفیق می‌گوید در اروپا مردم پول زیادی صرف یادگیری و علم‌آموزی می‌کنند. “ما در جلسات آنلاین خود هیچ گفتگویی دربارۀ سیاست، خشونت و جهاد نمی‌کنیم، چراکه والدین دانش‌آموزان نسبت به این مسائل حسّاس هستند و خیلی سریع متوجّه می‌شوند. لذا صرفاً به آموزش قرائت قرآن می‌پردازیم.”
منبع: دین آنلاین