انوار وب: رئیس جمهور ترکیه گفت: نباید فراموش کنیم که خلاء‌ معنوی، فقر و بی عدالتی در توزیع درآمدها و مسائل مشابه، ‌پدیده هایی چون تروریسم را تحریک می کند. ما ناگزیریم با قاطعیت با این قبیل مسائل مقابله کنیم. به گزارش خبرگزاری ها «عبدالله گل» رئیس جمهور ترکیه دیروز در سخنانی در بیست و […]

انوار وب: رئیس جمهور ترکیه گفت: نباید فراموش کنیم که خلاء‌ معنوی، فقر و بی عدالتی در توزیع درآمدها و مسائل مشابه، ‌پدیده هایی چون تروریسم را تحریک می کند. ما ناگزیریم با قاطعیت با این قبیل مسائل مقابله کنیم.
به گزارش خبرگزاری ها «عبدالله گل» رئیس جمهور ترکیه دیروز در سخنانی در بیست و نهمین اجلاس کمیته دائمی همکاری های تجاری و اقتصادی سازمان همکاری اسلامی در استانبول گفت: اسلام دین صلح، ‌مهربانی و خوشبینی است. باید با هرگونه انحرافی که بهانه به دست کسانی می دهد که تلاش می کنند اسلام را در کنار تروریسم که وجدان بشری آن را محکوم کرده است، قرار دهند به صورت جدی مبارزه کنیم.
رئیس جمهور ترکیه گفت: تمام مسلمانان جهان باید با موضعی قاطع اقدامات تروریستی را محکوم کنند.
عبدالله گل گفت:‌ دین ما کشتن یک نفر را با کشتن همه انسان ها برابر دانسته است و تروریسم در اسلام هیچ جایی ندارد.
رئیس جمهور ترکیه گفت: نباید فراموش کنیم که خلاء‌ معنوی، فقر و بی عدالتی در توزیع درآمدها و مسائل مشابه، ‌پدیده هایی چون تروریسم را تحریک می کند. ما ناگزیریم با قاطعیت با این قبیل مسائل مقابله کنیم.
رئیس جمهور ترکیه در بخش دیگری از سخنرانی خود درباره اوضاع سوریه نیز هشدار داد.
عبدالله گل گفت: بیش از صد هزار نفر در جنگ داخلی سوریه جان خود را از دست داده اند. اگر ما نتوانیم راه حلی برای مشکلات جهان اسلام بیابیم ، دیگران راه حل های خود را تحمیل خواهند کرد.
رئیس جمهور ترکیه گفت: اگر خانه ما و یا همسایه ما دچار آتش سوزی شود پیش از همه وظیفه ما است که برای خاموش کردن آن تلاش کنیم زیرا در غیر این صورت هزینه های آن برای ما بسیار سنگین خواهد بود.
وی گفت: از همه اعضای سازمان همکاری اسلامی می خواهم که تلاش را برای یافتن راه حل برای مسائل جهان اسلام بیشتر تلاش کنند.