نماینده مردم بوکان در مجلس ضمن انتقاد از اهانت روزنامه «وطن امروز» و «نود» به اهل سنت، تاکید کرد: وزیر ارشاد باید ضمن تشکیل هیات نظارت بر مطبوعات این موضوع را بررسی کند.   به گزارش انواروب به نقل از ایسنا، محمدقسیم عثمانی در تذکر شفاهی امروز خود با مورد خطاب قرار دادن وزیر فرهنگ […]

نماینده مردم بوکان در مجلس ضمن انتقاد از اهانت روزنامه «وطن امروز» و «نود» به اهل سنت، تاکید کرد: وزیر ارشاد باید ضمن تشکیل هیات نظارت بر مطبوعات این موضوع را بررسی کند.

 

به گزارش انواروب به نقل از ایسنا، محمدقسیم عثمانی در تذکر شفاهی امروز خود با مورد خطاب قرار دادن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: روزنامه های «وطن امروز» و «نود» در روزهای اخیر مطالبی در راستای اهانت به اهل سنت را منتشر کرده اند.

وی با تاکید بر این که اهانت به اهل سنت بر خلاف منویات مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: روزنامه وطن امروز در شماره روز گذشته خود با انعکاس توهین به افراد مورد احترام اهل سنت به منویات رهبری بی توجهی کرده است.

نماینده مردم بوکان در مجلس بیان کرد: روزنامه نود نیز در شماره 7 اسفندماه خود به همسر حضرت رسول اکرم(ص)  و مقدسات اهل سنت بی احترامی کرده است از این رو وزیر فرهنگ و ارشاد باید در اسرع وقت ضمن تشکیل هیات نظارت بر مطبوعات با رفتارهای زنجیره ای که بر خلاف وحدت مسلمانان است برخورد کند.

این عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: این نوع برخوردها ناشی از سهل انگاری و نقشه شوم دشمنان است که باید به شکل جدی با آنها برخورد شود.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد باید این موضوع را پیگیری کند ضمن آنکه ما به عنوان نمایندگان مجلس هم پیگیر اهانت صورت گرفته خواهیم بود.