انواروب| شورای شهر «سینت‌پال» واقع در«مینه‌سوتا» آمریکا به اتفاق آراء قطعنامه‌ای را برای به رسمیت شناختن و بزرگداشت ماه رمضان و عید سعید فطر تصویب کرد. به گزارش خبرگزاری «minnpost»، شورای شهر «سینت پال» واقع در«مینه سوتا» آمریکا به اتفاق آراء قطعنامه ای را برای به رسمیت شناختن و بزرگداشت ماه رمضان و عید سعید […]

انواروب| شورای شهر «سینت‌پال» واقع در«مینه‌سوتا» آمریکا به اتفاق آراء قطعنامه‌ای را برای به رسمیت شناختن و بزرگداشت ماه رمضان و عید سعید فطر تصویب کرد.
به گزارش خبرگزاری «minnpost»، شورای شهر «سینت پال» واقع در«مینه سوتا» آمریکا به اتفاق آراء قطعنامه ای را برای به رسمیت شناختن و بزرگداشت ماه رمضان و عید سعید فطر تصویب کرد.
«چنیکو جانسون»، عضو شورای شهر «سینت پال» و «عبدالهی فرح» مترجم، مدیر و سازمان دهنده اصلی ائتلاف مسلمانان در این شهر پیشنهاد دهنده این طرح بودند.
«رحمه موسی» و «عبدی عیسی» که از جوانان مسلمان در مینه‌سوتا هستند می‌گویند که تا کنون امکان اینکه بتوانند سنت‌های ماه رمضان را به راحتی به جای آورند و عیدفطر را به دستی جشن بگیرند، نداشته اند.

عیسی در این باره گفت: ما هیچگاه در مدارس تعطلات عید فطر نداشتیم به دلیل اینکه ماه رمضان در شهر ما به رسمیت شناخته نشده بود همواره برای روزه داری در مدرسه به مشکل مواجه بودیم.
اعضای جامعه مسلمان «سینت پال» نسبت به صدور قطعنامه به رسمیت شناخته شدن ماه رمضان و عید فطر در این شهر ابراز خوشحالی کرده و گفتند که این قطعنامه نشان می دهد، رهبران محلی مسلمانان را به عنوان بخشی از جامعه سینت پال در آغوش می گیرند.
آنها گفتند که این اقدام به ویژه برای جوانان مسلمانی که در مینه سوتا بزرگ می‌شوند، بسیار تاثیرگذار است.
«عبدالصمد لویان»، عضو دارالعلوم «سینت پال» پیش از قرائت قطعنامه از تلاش های مشترک شورا در تهیه پیش نویس قطعنامه قدردانی کرد.
وی در این باره گفت: به عنوان یک مسلمان که ۴۰ سال پیش وارد زندگی حرفه ای در آمریکا شده ام، می دانم که به رسمیت شناخته شدن رمضان و تعطیلات آن چه حس خوبی می‌تواند برای جامعه اسلامی داشته باشد.

لویان همچنین تاکید کرد که این قطعنامه، مهمتر از همه حس تعلق به جامعه را به ارمغان می آورد./شبستان