انواروب: احزاب و گروه های مقاومت فلسطینی، از توافق برای برقراری آتش بسی بلندمدت با رژیم صهیونیستی خبر می دهند. اسماعیل هنیه در این باره از پیروزی بزرگ مقاومت در عرصه مذاکرات آتش بس خبر داد.   به گزارش شبکه خبر، منابع فلسطینی اعلام کردند: آتش بس جدید میان مقاومت و رژیم صهیونیستی از ساعت […]

انواروب: احزاب و گروه های مقاومت فلسطینی، از توافق برای برقراری آتش بسی بلندمدت با رژیم صهیونیستی خبر می دهند.

اسماعیل هنیه در این باره از پیروزی بزرگ مقاومت در عرصه مذاکرات آتش بس خبر داد.

 

به گزارش شبکه خبر، منابع فلسطینی اعلام کردند: آتش بس جدید میان مقاومت و رژیم صهیونیستی از ساعت 19 به وقت محلی (20:30 به وقت تهران) آغاز می‌شود.

قرار است محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در سخنانی تلوزیونی، جزئیات این آتش بس را اعلام کند.

بنا به گفته مسئولانی در جنبش جهاد اسلامی، گروه‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی بر سر آتش بس طولانی مدت که دست کم یک ماه به طول می‌انجامد، توافق کرده‌اند و این توافق، رسما از ساعت 19 به وقت محلی اجرایی می‌شود.

پیروزی مقاومت

پیش از این، اسماعیل هنیه، از اعضای کمیته مرکزی جنبش حماس نیز اعلام کرده بود، گروه‌های مقاومت در آستانه یک توافق سیاسی هستند که پایداری ملت فلسطین را ثابت می‌کند و یک پیروزی و دستاوردی بزرگ برای مقاومت است .

بر اساس برخی خبرها، کاهش فوری محاصره غزه و گفتگو درباره ساخت یک بندر و فرودگاه در نوار غزه از مهم ترین مفاد توافقنامه آتش بس طولانی مدت در غزه است .

 

سخنگوی حماس: پیروزی امروز، مقدمه آزادسازی قدس است

سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد که اسرائیل نتوانست از شهروندان خود دفاع کند از همین روی شهر‌ک‌نشنیان مجبور به فرار شدند.

به گزارش شبکه المیادین، «سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد که مقاومت در لحظات اخیر اعلام کرد که دو سرباز اسرائیلی در حملات موشکی گروه های مقاومت فلسطینی به اشکول کشته شدند.

وی در ادامه افزود: به اسرائیلی‌ها می‌گویم که پس از اعلام رسمی آتش‌بس می‌تواند به منازل مسکونی خود برگردند.

ابوزهری گفت: ما به پیروزی بزرگی دست پیدا کردیم و این پیروزی می‌تواند مقدمه‌ای برای آزادسازی قدس باشد. ملت فلسطین در نوارغزه و رزمندگان مقاومت در این مدت پیروزی را بر دشمن صهیونیستی محقق کردند که ارتش های عربی با هم نتوانستند به آن دست یابند.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس همچنین گفت: مقاومت آینده و سرنوشت ملت فلسطین است.

 

شادی مردم فلسطین از پیروزی مقاومت

مردم فلسطین با سردادن فریاد الله اکبر شادی خود را از پیروزی مقاومت ابراز کردند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با اعلام برقراری آتش بس دائم از مردم غزه خواست که برای اعلام شادی در خیابانها حضور به هم رسانند.

حماس در این نشست این پیروزی را به اسرای فلسطینی در زندانهای رژیم صهیونیستی تبریک گفت و اعلام کرد که بزدوی از بند رژیم صهیونیستی آزاد خواهند شد.

خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این رابطه اظهار داشت: این تفاهم ها بر بازگشایی گذرگاههای نوار غزه به روی مسافران و وارد کردن مصالح ساختمانی برای بازسازی در مرحله اول و ارجاع مسائل دیگر و در صدر آن ساختن بندر و فرودگاه (غزه) به مذاکرات غیرمستقیمی که یک ماه دیگر انجام خواهد شد، تاکید دارد.

 

هنیه: توافق با اسرائیل، نتیجه مقاومت مردم غزه بود

 به گزارش المیادین، عضو ارشد حماس افزود: این توافق، یک پیروزی بزرگ برای مقاومت به حساب می‌آید

 

مفاد توافق

شبکه خبری پرس تی وی  اعلام کرد بر اساس توافق آتش بس محاصره غزه پایان می یابد و درخواست های فلسطینیان تضمین شده است.

کریم جمال الدین خبرنگار پرس تی وی در قاهره گفت: بر اساس اطلاعاتی که ما به دست آورده ایم توافق برای آتش بس دراز مدت میان اسرائیل و فلسطین حاصل شده است. این توافق شامل لغو محاصره غزه و بسته شدن گذرگاه مرزی کرم ابو سالم خواهد بود. این توافق همچنین شامل لغو تعطیلی گذرگاه مرزی رفح خواهد بود که مصر به شدت به این علت مورد انتقاد بود. با این حال باید ببینیم که آیا اسرائیل به این آتش بس پایبند خواهد بود و یا به بمباران غزه ادامه خواهد داد.در این توافق آمده است تا زمانی که آتش بس پایدار باشد اسرائیل به این توافق پایبند خواهد بود و محاصره را لغو خواهد کرد و محدودیت های اعمال شده بر مرز رفح و دیگر گذرگاهها لغو خواهد شد. با این حال باید دید که این توافق دراز مدت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

 

مخالفت وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی با آتش‌بس

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت اعلام کرد؛ اعضای کابینه رژیم صهیونیستی  در جریان آتش‌بس و مفاد توافق آن قرار گرفتند.این در شرایطی است که نفتالی بنت، وزیر اقتصاد کابینه بنیامین نتانیاهو در سخنانی، مخالفت خود با این آتش‌بس را اعلام کرد.