مسابقه افتتاحیه جام جهانی فوتبال که روز پنجشنبه در برزیل برگزار شد، با حرکت جدیدی از سوی کمپین “اسلام را بشناس” مواجه گردید. اتحادیه مراکز اسلامی برزیل زیر نظر شورای عالی ائمه جماعات و امور اسلامی برزیل خود را برای پیاده کردن برنامه هایی برای معرفی اسلام، در طی برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ و […]

مسابقه افتتاحیه جام جهانی فوتبال که روز پنجشنبه در برزیل برگزار شد، با حرکت جدیدی از سوی کمپین “اسلام را بشناس” مواجه گردید.

اتحادیه مراکز اسلامی برزیل زیر نظر شورای عالی ائمه جماعات و امور اسلامی برزیل خود را برای پیاده کردن برنامه هایی برای معرفی اسلام، در طی برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ که در برزیل برگزار می شوند؛ آماده کرده است.

رئیس شورای ائمه جماعات و امور اسلامی برزیل و ناظر کمپین “اسلام را بشناس” در اظهارات خود گفت: گروه ها، پایگاه ها و اتومبیل های تبلیغاتی این کمپین توانست در مسابقه افتتاحیه که روز پنجشنبه در شهر سائو پائولو برگزار شد، پیام اسلام را به هزاران نفر از تماشاگران فوتبال برساند. وی افزود: در نقاطی نزدیک به استادیوم مستقر شدیم و اتومبیل های تبلیغاتی مان نیز فعالیت چشمگیری داشتند، ده ها دعوتگر نیز کتاب ها و کاتالوگ هایی را در اولین روز فعالیت جام جهانی پخش کردند.

و افزود: این کمپین برنامه ای تحت عنوان (سلام برزیل) به سه زبان انگلیسی، عربی و پرتغالی برای گوشی های اندروید طراحی کرده که اطلاعاتی در مورد برزیل، نام مساجد و مراکز اسلامی و آدرس آن ها، محل برگزاری بازی ها، اوقات شرعی شهرهای برزیل، جهت قبله و همچنین معلوماتی در رابطه با سفارت های کشورهای عربی و اسلامی و آدرس آن ها به گردشگران عرب و مسلمان می دهد.

روز جمعه همزمان با افتتاحیه مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴ فعالیت این کمپین به طور رسمی آغاز شد، اتومبیل های تبلیغاتی در سطح شهر به حرکت در آمدند و پایگاه های این کمپین در خیابان های چند شهر برزیل برپا شد تا اسلام را به شرکت کنندگان در برنامه های جام جهانی معرفی کند. از چندی پیش نیز این کمپین در شبکه های اجتماعی “فیس بوک، توییتر و گوگل پلاس” در صفحاتی با نام “الدعوة للإسلام فی موندیال البرازیل عام ۲۰۱۴م” (dawahworldcup) [دعوت به سوی اسلام در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل] شروع به فعالیت کرده بود.

شورای عالی ائمه جماعات و امور اسلامی برزیل در دو هفته گذشته حدود ۸/۲ میلیون کتاب را به ده زبان مختلف برای معرفی دین اسلام در ۲۱ مرکز اسلامی شهرهای مختلف برزیل توزیع کرد تا در طی برنامه های جام جهانی توزیع شود.

در برزیل ۵/۱ میلیون مسلمان زندگی می کنند و ۸۰ مؤسسه و مرکز اسلامی و بیش از ۱۰۰ مسجد و نمازخانه دارند.

منبع : تابش