انوار وب: امام جماعت مسجد “نور الاسلام” در شهر بانگی، پایتخت آفریقای مركزی، از كشته شدن ۲۳ مسلمان توسط شبه نظامیان آنتی بالاكا خبر داد.“محمد واصل” ادامه داد: شبه نظامیان مسیحی موسوم به “آنتی بالاكا” با داس به مسجد حمله ور شده و ۲۳ نفر از مسلمانان را كه به این مسجد پناه برده بودند […]

انوار وب: امام جماعت مسجد “نور الاسلام” در شهر بانگی، پایتخت آفریقای مركزی، از كشته شدن ۲۳ مسلمان توسط شبه نظامیان آنتی بالاكا خبر داد.
“محمد واصل” ادامه داد: شبه نظامیان مسیحی موسوم به “آنتی بالاكا” با داس به مسجد حمله ور شده و ۲۳ نفر از مسلمانان را كه به این مسجد پناه برده بودند به قتل رساندند.
امام جماعت این مسجد افزود: مهاجمان میان مرد و زن و كودك تفاوتی قائل نشده و به همه آنها حمله كردند.
وی در مورد مشكلات دفن اجساد نیز گفت: اجساد كشته شدگان همچنان در حیاط مسجد قرار دارد و به خاطر عدم امنیت مسیر، امكان خارج كردن آنها و دفن در قبرستان خارج از شهر وجود ندارد، لذا چاره‌ای جز دفن آنان در حیاط مسجد نیست.
این در حالی است که رئیس جمهوری آفریقای مرکزی در مصاحبه با رادیو بین المللی فرانسه خاطر نشان کرد که نیروهای مسلح مسیحی باید بدانند که نیروهای سلکا از همشهریان و برادران ما هستند و نباید علیه یکدیگر گردن کشی کنند و به انتقام شهروندان غیر نظامی را بکشند.
از سوی دیگر مقامات کلیسای کاتولیک «بانگی» پایتخت این کشور فراخوان آشتی ملی را با یادآوری قهرمانی های نلسون ماندلا، برای پایان دادن به کشتارها صادر کردند.
منبع: تقریب