انوار وب: لوگوی استاندارد جهانی حلال که به سفارش سازمان همکاری اسلامی (OIC) تهیه شده، ماه آینده رونمایی می‌شود. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Halal Focus»، سازمان همکاری اسلامی(OIC) اخیراً به مؤسسه استاندارد و اندازه‌گیری کشورهای اسلامی(SMIIC) مأموریت داده بود تا استاندارد جهانی حلال را تهیه کند که برای تمامی مسلمانان قابل قبول و در […]

انوار وب: لوگوی استاندارد جهانی حلال که به سفارش سازمان همکاری اسلامی (OIC) تهیه شده، ماه آینده رونمایی می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Halal Focus»، سازمان همکاری اسلامی(OIC) اخیراً به مؤسسه استاندارد و اندازه‌گیری کشورهای اسلامی(SMIIC) مأموریت داده بود تا استاندارد جهانی حلال را تهیه کند که برای تمامی مسلمانان قابل قبول و در همه نهادهای صدور گواهی حلال در جهان قابل استفاده باشد.

این موسسه نیز استانداردی با مشخصات خواسته شده را تهیه کرده که «OIC-SMIIC Halal» نام دارد.
لوگوی این استاندارد جهانی 14 خرداد ماه، در مجمع جهانی حلال در اسلام‌آباد پاکستان، رونمایی می‌شود و از آن پس از سوی واحدهای تولید حلال، نهادهای صدور گواهی حلال و مؤسسات اعتباری حلال مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
پروژه تهیه یک استاندارد واحد شناخته شده برای محصولات حلال، با هدف هماهنگ‌سازی و جلوگیری از نا‌بسامانی در بازارهای محصولات حلال راه‌اندازی شد.
در حال حاضر استانداردهای حلال متعددی در جهان وجود دارد و هر کشور و حتی مؤسسات داخل یک کشور نیز استانداردهای جداگانه‌ای دارند. این استانداردها از جنبه‌های متعددی شبیه به هم هستند اما تفاوت‌هایی نیز دارند که بعضاً در همه کشورها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.
تهیه و به‌کارگیری این استاندارد جهانی، ناهماهنگی‌های موجود در بازار جهانی محصولات حلال را از بین خواهد برد.
منبع: ایکنا