انوار وب: باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، مسلمان بودن خود را رد کرده؛ اما اکنون مادربزرگ پدری‌اش حج عمره به جای آورده و او را دعوت به گرویدن به اسلام کرده است. ساره عمر ۸۸ ساله کنیایی، سومین همسر پدر بزرگ رئیس جمهوری آمریکا و مادر پدرش حسین اونیانگو اوباما، مراسم حج عمره را در […]

انوار وب: باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، مسلمان بودن خود را رد کرده؛ اما اکنون مادربزرگ پدری‌اش حج عمره به جای آورده و او را دعوت به گرویدن به اسلام کرده است.

ساره عمر ۸۸ ساله کنیایی، سومین همسر پدر بزرگ رئیس جمهوری آمریکا و مادر پدرش حسین اونیانگو اوباما، مراسم حج عمره را در مکه مکرمه به جای آورد.

او در مصاحبه با روزنامه سعودی «الوطن» گفت: «برای نوه‌ام دعا کردم تا مسلمان شود.»

ساره عمر به همراه سعید حسین اوباما عموی رئیس جمهوری آمریکا و نوه‌هایش به دعوت پادشاه سعودی، به مکه مکرمه رفته است.

با وجود اینکه او آروزو کرد که نوه‌اش مسیحیت را رها کرده و مسلمان شود، اما این مادربزرگ از سخن گفتن درباره سیاست و رفتارهای اوباما امتناع کرد.

اوباما در محافل زیادی مسیحی بودن خود را نشان داده است. او در مواقع بسیاری به بخش‌هایی از کتاب مقدس استناد کرده است. اما این باعث نمی‌شود که برخی از آمریکایی‌ها از احتمال مسلمان بودنش سخن بگویند.

در نظر سنجی که مرکز Pew Research آماه اوت گذشته انجام داد، مشخص شد که ۱۸درصد افراد مورد مطالعه معنقدند که باراک اوباما مسلمان است، در حالی که ۳۴درصد می‌گویند او مسیحی است.
منبع: العربیه فارسی