انوار وب: مسوولین دولتی برمه، اقدام به اخراج کردن دانشجویان و دانش آموزان از مدارس و دانشگاه ها کرده و آنان را از تحصیل در ان ها بازداشتند.بر اساس گزارش پایگاه الشعب، به دلیل چنین ممنوعیتی مسلمانان برمه مجبور شدند در اردوگاه های خود اقدام به راه اندازی کلاس کوچکی نمایند که تنها به آموزش […]

انوار وب: مسوولین دولتی برمه، اقدام به اخراج کردن دانشجویان و دانش آموزان از مدارس و دانشگاه ها کرده و آنان را از تحصیل در ان ها بازداشتند.
بر اساس گزارش پایگاه الشعب، به دلیل چنین ممنوعیتی مسلمانان برمه مجبور شدند در اردوگاه های خود اقدام به راه اندازی کلاس کوچکی نمایند که تنها به آموزش های دینی آنان می پردازد.
مدرسه ای که در یکی از اردوگاه های غرب برمه و در درون یک چادر احداث شده ، متشکل از یک اتاق است، فاقد میز و صندلی می باشد و دانش آموزان در آن بدون هیچ نوع امکاناتی تحصیل می کنند.
یکی از فعالان حقوقی روهنگیا با بیان این که ما در این اردوگاه ها راحت نیستیم، و وضع بسیار وحشتناک است، تاکید کرد: در هر لحظه می ترسیم دولت به ما حمله کند، به همین دلیل از چادرهای خود بیرون نمی رویم و تنها از موادی استفاده می کنیم که موسسات امدادرسانی برای ما فراهم کرده اند؛ اردوگاه ها برای ما به نوعی بازداشت گاه تبدیل شده است.
وی در ادامه بیان نمود: مسلمانان روهنگیا حق ندارند در ارتش و نیروی نظامی استخدام شوند، و به دست آوردن شغل مناسب در دستگاه دولتی برای یک مسلمان در برمه غیرممکن است، همچنین مسلمانان از داشتن حق درمان و حق نقل و انتقال ، حق اشتغال و حق بهره برداری از خدمات عمومی و تحصیل محروم هستند، دانشگاه ها  و مدارس بودایی دانشجویان و دانش آموزان مسلمان را اخراج کرده اند؛ و آنان به اجبار یکی از چادرها را به تحصیل دانش اموزان اختصاص دادند.
با وجود تمام فقر اما دانش آموزان مسلمان، علاقه زیادی به تحصیل دارند، به طوری که در این چادر می توان به وضوح صدای تلاوت قرآن را با صدای بلند شنید.
منبع: شفقنا