انواروب:  برای اولین بار در تاریخ نروژ به عنوان یک کشور حوزه اسکاندیناوی، ˈمحمدˈ محبوبترین اسم مردانه در اسلو پایتخت این کشور اروپایی شناخته شد. به گزارش ایرنا به نقل از روسیاالیوم، نسخه عربی پایگاه شبکه راشاتودی روسیه، نتایج جدیدترین سرشماری ها در اسلو نشان می دهد 4 هزار و 800 جوان نروژی، محمد نام […]

انواروب:  برای اولین بار در تاریخ نروژ به عنوان یک کشور حوزه اسکاندیناوی، ˈمحمدˈ محبوبترین اسم مردانه در اسلو پایتخت این کشور اروپایی شناخته شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روسیاالیوم، نسخه عربی پایگاه شبکه راشاتودی روسیه، نتایج جدیدترین سرشماری ها در اسلو نشان می دهد 4 هزار و 800 جوان نروژی، محمد نام دارند و پس از آن، «یان» دومین نام پرکاربرد با 4 هزار و 700 نفر و «پی یر» سومین اسم استفاده شده برای مردان این پایتخت اروپایی با 4 هزار و 100 مورد نامگذاری است.
نام محمد در چهار سال گذشته، بیشترین فراوانی را برای نامگذاری اطفال اسلو نیز به خود اختصاص داده و در سال جاری، در راس فهرست نام مردان پایتخت این کشور شمال اروپایی قرار گرفته است.
روسیاالیوم در ادامه این گزارش آورده است: نام محمد در سال های اخیر به نحو چشمگیری در کشور انگلیس و شهرهای اروپایی ولز در انگلیس، لاهه و روتردام در هلند و بروکسل پایتخت بلژیک نیز رواج پیدا کرده است.
در شهر میلان ایتالیا هم این نام نه تنها در بین کودکان که در بزرگسالان به ویژه بازرگانان رواج یافته است.
سرشماری اتاق بازرگانی این شهر ایتالیا اعلام کرده است که یک هزار و 600 نفر از صاحبان مشاغل تجاری در میلان، محمد نام دارند.