انوار وب: وزارت اوقاف و امور دینی مصر روز جمعه، 6 دی‌ماه، اعلام کرد که همه مساجد منسوب به اخوان‌المسلمین در راستای تصمیم دولت مبنی بر توقیف اموال سازمان‌ها و نهادهای وابسته به این گروه، ضبط خواهد شد.به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «World Bulletin»، هفته گذشته دولت موقت مصر اعلام کرد، به دستور دادگاه مصر […]

انوار وب: وزارت اوقاف و امور دینی مصر روز جمعه، 6 دی‌ماه، اعلام کرد که همه مساجد منسوب به اخوان‌المسلمین در راستای تصمیم دولت مبنی بر توقیف اموال سازمان‌ها و نهادهای وابسته به این گروه، ضبط خواهد شد.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «World Bulletin»، هفته گذشته دولت موقت مصر اعلام کرد، به دستور دادگاه مصر مبنی بر ممنوعیت فعالیت گروه اخوان‌المسلمین، دارایی‌های 1130 سازمان غیر دولتی و 138 مدرسه وابسته به این گروه را ضبط کرد.
در ماه سپتامبر دادگاه مصر با صدور حکمی انحلال اخوان‌المسلمین و همه نهادها و ارگان‌های وابسته به آن و مصادره همه اموال و دفاتر آن‌ها را دستور داد.
چهارشنبه هفته گذشته نیز، دولت موقت مصر اخوان‌المسلمین را یک نهاد تروریستی خواند و گفت: یافته‌های این دولت نشان می‌دهد که اخوان‌المسلمین روز سه‌شنبه در منطقه منصوره حمله‌ای را ترتیب داد که منجر به کشته شدن ۱۶ نفر و زخمی شدن حدود ۱۴۰ تن شد.
بنابر بیانیه وزارت اوقاف مصر، این وزارتخانه از وزارت همبستگی اجتماعی مصر نیز خواسته است که لیست نهایی نهادها و مساجد وابسته به اخوان را در اختیار وزارت اوقاف و امور اسلامی مصر قرار دهد.
اخوان‌المسلمین هنوز به صورت رسمی پاسخی به این بیانیه نداده است.
منبع: ایکنا