مسجد باشکوه چاملیجا شهر استانبول که بزرگترین مسجد در ترکیه به شمار می‌رود،‌ با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور افتتاح شد. به گزارش خبرگزاری ها ، بزرگترین مسجد ترکیه «چاملیجا» در استانبول که ساخت آن از سال ۲۰۱۳ آغاز شده بود، امروز جمعه (۳ می ۲۰۱۹) پس از اقامه نماز جمعه با حضور«رجب […]

مسجد باشکوه چاملیجا شهر استانبول که بزرگترین مسجد در ترکیه به شمار می‌رود،‌ با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری ها ، بزرگترین مسجد ترکیه «چاملیجا» در استانبول که ساخت آن از سال ۲۰۱۳ آغاز شده بود، امروز جمعه (۳ می ۲۰۱۹) پس از اقامه نماز جمعه با حضور«رجب طیب اردوغان» رییس‌جمهوری این کشور افتتاح شد.

این مراسم که امروز ساعت ۰۹:۳۰ صبح (به وقت محلی) با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم با حضور شمار زیادی از میهمانان خارجی و داخلی آغاز  شد.

گفتنی است مسجد باشکوه چاملیجا (به معنای سروستان ) در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع بر روی تپه‌ای به همین نام ساخته شده و دارای بزرگ‌ترین گنبد در تاریخ معماری ترکیه است.

این مسجد دارای ۶ مناره است که ارتفاع چهار مناره آن به ۱۰۷ متر، دو مناره دیگر به ۹۰ متر می‌رسد. همچنین گنبد آن نیز ۷۲ متر ارتفاع و ۳۴ متر قطر دارد. معماری این مسجد با الهام از سبک معماری عثمانی-سلجوقی ساخته شده و یکی از نمادهای جدید استانبول خواهد بود.

دولت ترکیه میگوید که این مسجد بخشی از میراث ملی این کشور خواهد بود.

انواروب.