او توضیح می‌دهد:’برای رای دهندگان آمریکایی اصلا مهم نیست فردی را که به مجلس می فرستند ‘دینش’ و ‘ هویتش’ چیست. آنها فقط یک قهرمان می‌خواهند که بتواند مطالبات و خواستهای مردم را در واشنگتن دنبال و پیاده کند’. انواروب| روزنامه نیویورک تایمز آمریکا روز چهارشنبه گزارش داد: مسلمانان آمریکا خود را آماده ورود به […]

او توضیح می‌دهد:’برای رای دهندگان آمریکایی اصلا مهم نیست فردی را که به مجلس می فرستند ‘دینش’ و ‘ هویتش’ چیست. آنها فقط یک قهرمان می‌خواهند که بتواند مطالبات و خواستهای مردم را در واشنگتن دنبال و پیاده کند’.

انواروب| روزنامه نیویورک تایمز آمریکا روز چهارشنبه گزارش داد: مسلمانان آمریکا خود را آماده ورود به عرصه های عالی سیاسی می کنند.

 در این گزارش به قلم ‘وجاهت علی’ آمده است:

دنیای سیاست آمریکا خود را آماده استقبال از مسلمانان می کند.

مسلمانان دارند می آیند.

به گزارش انواروب به نقل از ایرنا آمریکا خانه 3.5 میلیون مسلمان است. مسلمانان، در آمریکا حضور دارند و آمریکا وطن آنهاست.

این حاکمیت است که با وضع قانون ممنوعیت سفر مسلمانان، اعمال محدودیت ها درپذیرش مهاجران، و القاء این باور غلط که 1.8 میلیارد مسلمان جهان از آمریکا متنفرند؛ سعی در ایجاد فضای وحشت از مسلمانان دارد.

اما حقیقت محض موجود در جامعه آمریکا، جز این است.

امسال برای انتخابات میاندوره ای کنگره آمریکا حدود 100مسلمان اعلام نامزدی کرده اند. این تعداد برای انتخابات سال 2016 فقط حول و حوش 12 نفر بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در ماه ژوئیه مصاحبه ای با نامزدهای مسلمان انتخابات میاندوره ای کنگره انجام داد. همه این نامزدها در یک موضوع اتفاق نظر داشتند و آن اینکه؛ اسلام هراسی که صحبت ها وتوئیت های رئیس جمهور’ترامپ’ هم بر آن دامن زده است؛ انگیزه اصلی این افراد برای اعلام آمادگی جهت ورود به صحنه سیاست آمریکا بوده است.

در حقیقت؛ مسلمانان با ورود به عرصه پیشرفته سیاسی، این امکان را می‌یابند تا مستقیما هم در مورد سرنوشت هم دینانشان و هم بطور کل برای اعاده خواست و مطالبات همه رای دهندگانشان تصمیم گیری کنند.

یکی از این مسلمانان ‘رشیده طلایب’ از اهالی دیترویت، دختر دوم مهاجر فلسطینی است. این شهروند مسلمان خود را کاندیدا کرده است که به عنوان اولین زن مسلمان وارد کنگره آمریکا شود.

‘ایلهان عمر’ تبعه سومالیایی – آمریکایی و پناهجویی از کنیا؛ هم یکی دیگر از نامزدهای مسلمان است که امید زیادی به راهیابی به کنگره در انتخابات میاندوره ای دارد. این انتخابات در این ماه (نوامبر) برگزار می شود.

عمر؛ در صورت پیروز شدن نماینده ایالت مینه سوتا در مجلس نمایندگان خواهد بود.

این نامزدها؛ مطلقا برحسب دین‌شان و یا به نمایندگی از سوی جامعه مسلمانان آمریکا وارد عرصه سیاست نمی‌شوند. تنها وجه مشخص کننده شخصیت انتخاباتی این افراد؛ جناح سیاسی‌شان است. اینها همه دمکرات‌اند. این نامزدها با این مرامنامه وارد گود سیاست می‌شوند تا پلتفورم ترقی خواهانه را در کشور پیاده کنند.

خانم عمر می‌گوید که به امید ساختن جامعه‌ای بهتر از آمریکا، قدم به عرصه عالی مرتبه سیاست می گذارد. وی تاکید می‌کند که یک پناهنده مسلمان بودن، یک اتفاق معمول درجامعه آمریکاست.

عمر از سوی جامعه‌ای کاندیدا می‌شود که اکثریت جمعیت آن مسیحی و سفید پوست‌اند .

او توضیح می‌دهد:’برای رای دهندگان آمریکایی اصلا مهم نیست فردی را که به مجلس می فرستند ‘دینش’ و ‘ هویتش’ چیست. آنها فقط یک قهرمان می‌خواهند که بتواند مطالبات و خواستهای مردم را در واشنگتن دنبال و پیاده کند’.

طلائب هم در مصاحبه ای در ماه اوت به CNN گفته بود:’ من به کنگره نمی روم تا از دینم دفاع کنم. حضور من در کنگره یعنی در بالاترین عرصه حکومتی؛ به نمایش درآوردن اسلام از طریق موثرترین راه است’.

عمر می  گوید:’ اسلام به ما آموخته است؛ ما نمی‌توانیم با شکم سیر بخوابیم وقتی می‌بینیم همسایه‌مان گرسنه است’.

یکی دیگر از نامزدهای مسلمان انتخابات میاندوره ای کنگره؛ ‘هانا علی’ است که خود را برای حضور در مجلس ایالتی ‘تنسی’ نامزد کرده است. او از پیروان مشی سیاسی ‘ کندی’ است.

علی می‌گوید:’ من به عنوان یک دمکرات؛ یک شهروند از تنسی و یک آمریکایی وارد عرصه رقابت سیاسی شده ام و البته مسلمان هم هستم’.

او اظهار امیدواری می کند که فعالیت سیاسی او؛ الهام بخش فرزندانش و نسلهای آینده کشور باشد و در آینده زنان مسلمان بیشتری تشویق شوند وارد عرصه‌های تصمیم گیری کلان سیاسی کشور شوند.

مسلمانان مشتاقانه خود را آماده می‌کنند که وارد عرصه های حکومتی شوند. عده‌ای معدود از ایشان راهی واشنگتن خواهند شد و آن کاری را که مدتهاست بسیاری از اعضاء کنگره از انجام آن عاجز مانده اند، انجام خواهند داد.

و آن؛ ‘خدمت به خلق؛ خدمت به خداست’.