انوار وب: مسلمانان روهینگیا به خاطر تشدید ممنوعیت اعمال شده از سوی مقامات میانمار برای روزه داری با مشکلات زیادی روبه رو هستند. به نقل از الاکوله، نزدیک به 70 سال است که مسلمانان روهینگیا در ماه مبارک رمضان با مشکل مواجه اند و در سه سال اخیر و پس از اقدامات خشونت بار علیه […]

انوار وب: مسلمانان روهینگیا به خاطر تشدید ممنوعیت اعمال شده از سوی مقامات میانمار برای روزه داری با مشکلات زیادی روبه رو هستند.

به نقل از الاکوله، نزدیک به 70 سال است که مسلمانان روهینگیا در ماه مبارک رمضان با مشکل مواجه اند و در سه سال اخیر و پس از اقدامات خشونت بار علیه اقلیت مسلمان در سال 2012 میلادی رنج و مشکل آنها افزایش یافته است.

در شب های ماه رمضان در برمه بازارها و محل کار ها خالی است و همگی مشغول عبادتند، به طوری که مردم پس از نماز مغرب و عشاء و نمازهای مستحبی می خوابند و شب زنده داری نمی کنند اما وقت سحر بیدار می شود و فعالیتشان را پس از فجر ادامه می دهند.

مسلمانان روهینگیا در شهرهای متعددی در ایالت«اراکان» زندگی می کنند، آنها در فراهم کردن کالاهای ضروری و مواد غذایی ماه رمضان بسیار در رنج هستند، زیرا نمی تواند این کالاها و مواد غذایی را در بازارها فراهم کنند و بودایی از فروش آنها به مسلمانان خودداری می کنند و یا باید بهای هنگفتی برای آنها بپردازند و یا به صورت پنهانی خریداری کنند.

مسلمانان روهینگیا در ماه رمضان به خاطر اقدامات مقامات میانمار با مشکل مواجه هستند، به طوری که از برپایی نماز یا جلسه های دینی که ائمه مساجد در ماه مبارک رمضان برای آموزش مردم برگزار می کنند، جلوگیری می کنند.
منبع: شبستان