انوار وب:  پنجمین و بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی حلال 15 تا 18 خرداد ماه در شهر مسکو در روسیه برگزار می‌شود. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Islam.ru»، شورای مفتیان روسیه در پاسخ به افزایش تعداد مسلمانان و افزایش سالانه نرخ تقاضا برای محصولات و خدمات حلال، اقدام به برگزاری این نمایشگاه کردند.محصولات و خدمات حلال نه‌تنها […]

انوار وب:  پنجمین و بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی حلال 15 تا 18 خرداد ماه در شهر مسکو در روسیه برگزار می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Islam.ru»، شورای مفتیان روسیه در پاسخ به افزایش تعداد مسلمانان و افزایش سالانه نرخ تقاضا برای محصولات و خدمات حلال، اقدام به برگزاری این نمایشگاه کردند.
محصولات و خدمات حلال نه‌تنها در میان مسلمانان بلکه در میان پیروان همه ادیان و عقاید جهان محبوبیت دارند و این محبوبیت به کیفیت محصولات حلال و فضای مملو از صداقت و احترام مقابل خدمات حلال مربوط می‌شود.
در این نمایشگاه بیش از 200 شرکت از روسیه، کشورهای مشترک‌المنافع، آسیای جنوب‌ شرقی، ایران، ترکیه و پاکستان حضور خواهند داشت.

نمایشگاه بین‌المللی حلال مسکو حوزه‌های مختلفی چون «محصولات غذایی و کشاورزی»، «گردشگری و تفریح»، «عطر و لوازم آرایشی»، «پوشاک و منسوجات»، «بهداشت و تناسب اندام»، «آموزش و پرورش و نشر»، «امور مالی و سرمایه‌گذاری»، «خدمات و فناوری»، «رسانه‌ها» و «هنر و دکوراسیون» را پوشش خواهد داد.

این نمایشگاه و همایش با هدف تبادل تجربیات در زمینه گواهی حلال و امور مالی اسلامی، معرفی تولیدات و توزیع محصولات و خدمات حلال و ایجاد روابط تجاری میان نهادهای تجاری حلال برگزار خواهد شد.

در حاشیه این نمایش نیز برنامه‌های تجاری مهمی مانند همایش تجارت حلال برگزار خواهد شد که متشکل از پنجمین کنگره حلال مسکو و پنجمین همایش امور مالی و سرمایه‌گذاری اسلامی است.

یکی دیگر از برنامه‌های مهمی که در حاشیه این نمایشگاه برگزار می‌شود، سومین همایش جوانان مسلمان است که بر مسئله «توسعه فعالیت‌های اجتماعی و مدنی جوانان مسلمان» تمرکز خواهد داشت.
پنجمین جشنواره «سبک اسلامی» نیز با حضور طراحان لباس و تولیدکنندگان پوشاک اسلامی در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهد شد.
منبع: ایکنا