انوار وب: منابع خبری از دستور دستگاه قضایی مصر مبنی بر ممنوعیت تمام فعالیتهای حماس در این کشور واکنش این جنبش فلسطینی به آن خبر دادند.دستگاه قضایی مصر، تمام فعالیت های جنبش مقاومت اسلامی (حماس) را ممنوع اعلام کرد و دستور داد تمام دفاتر این جنبش در مصر تحت نظر قرار بگیرد. این اقدام در […]

انوار وب: منابع خبری از دستور دستگاه قضایی مصر مبنی بر ممنوعیت تمام فعالیتهای حماس در این کشور واکنش این جنبش فلسطینی به آن خبر دادند.
دستگاه قضایی مصر، تمام فعالیت های جنبش مقاومت اسلامی (حماس) را ممنوع اعلام کرد و دستور داد تمام دفاتر این جنبش در مصر تحت نظر قرار بگیرد.

این اقدام در ادامه درخواست اخیر “سمیر صبری” وکیل مصری از دستگاه قضایی مصر برای درج نام جنبش حماس در فهرست گروه های تروریستی و ارائه شکواییه ای در این خصوص صورت گرفت.
صبری درخواست خود را به وجود روابط میان حماس و اخوان المسلمین که پیشتر در فهرست گروه های تروریستی قرار گرفت، استناد کرده است.
این در حالی است که مقامات حماس این اقدام دستگاه قضایی مصر را به شدت محکوم کردند.
“سامی ابو زهری” سخنگوی جنبش حماس با تکذیب هرگونه ارتباط با اقدامات خشونت آمیز در مصر اعلام کرد اقدام مصر در منع فعالیتهای این جنبش، مسئله فلسطین را هدف قرار داده است.
وی افزود: این اقدام قاهره نشان دهنده موضع مصر در مخالفت با مقاومت فلسطین است و به وجهه و نقش قاهره در خصوص مسئله فلسطین ضربه می زند و پیامدهای منفی در پی خواهد داشت.
منبع: اخبار جهان اسلام