انواروب: ۱۰ مسجد در شهر «بروکسل»، پایتخت بلژیک برای آشنایی شهروندان این کشور با اسلام، تصمیم گرفتند درهای خود را به روی مردم باز کنند. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «عیون الخلیج»، ۱۰ مسجد در منطقه «اسکاربیک» شهر «بروکسل»، پایتخت بلژیک، در یک تجربه منحصر به فرد، تصمیم گرفتند با هدف معرفی اسلام درهای خود […]

انواروب: ۱۰ مسجد در شهر «بروکسل»، پایتخت بلژیک برای آشنایی شهروندان این کشور با اسلام، تصمیم گرفتند درهای خود را به روی مردم باز کنند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «عیون الخلیج»، ۱۰ مسجد در منطقه «اسکاربیک» شهر «بروکسل»، پایتخت بلژیک، در یک تجربه منحصر به فرد، تصمیم گرفتند با هدف معرفی اسلام درهای خود را به روی شهروندان این کشور باز کنند.

هدف از این اقدام، ذوب‌شدن یخ روابط سردی است که پس از گذشت حدود ۲ ماه از حملات خونین بروکسل میان بلژیکی‌ها و مسلمانان حاکم شده است.

برجسته‌ترین مسجد منطقه اسکاربیک، مسجد «قباء» و «اهل الله» بودند که درهای خود را به روی مردم این کشور باز کردند. مسجد اهل الله» در خیابان «مارکس روس» بروکسل قرار دارد که تروریست‌ها از آن به سوی فرودگاه بروکسل حرکت کردند و عملیات تروریستی انجام دادند.

بنا بر این گزارش، بسیاری از خانواده‌های منطقه اسکاربیک، از این دعوت استقبال کردند و با فرزندان خود و با همراهی امامان مساجد از فضای داخلی این اماکن عبادی دیدن کردند. ائمه این مساجد برخی شعایر اسلامی را که شامل وقت نماز‌های روزانه و روزه گرفتن در ماه رمضان است، به مردم توضیح دادند.

بسیاری از مردمی که از مساجد دیدن کردند، به‌ویژه مردمی که مساجد در خیابان‌های آن‌ها واقع شده است، از این ایده استقبال کردند.

«ریسات ارتیک»، رئیس انجمن مساجد منطقه اسکاربیک، در این باره گفت: دعوت به دیدن مساجد آخرین ابتکار نخواهد بود و ما به زودی، یک روز در ماه را به برنامه «روز باز درهای مساجد» اختصاص خواهیم داد تا مردمی که علاقه‌ به آشنایی با شعایر اسلام هستند، از مساجد دیدن کنند.

وی افزود: «ما معتقدیم که باید سردی که میان روابط مسلمانان و بلژیکی‌ها پس از حملات تروریستی پاریس و بروکسل به‌وجود آمده از بین برود و به مردم نشان بدهیم که در مساجد بلژیک هیچ تحریک به خشونت و تروریسم علیه دیگران وجود ندارد.
منبع: ایکنا