انواروب: کلیسای پروتستان ایالت «مینه‌سوتا» میزبان سلسله برنامه‌هایی با موضوع معرفی اسلام و روابط مسلمانان و مسیحیان از روز پنج‌شنبه، ۳۱ فروردین است. به نقل از پایگاه خبری «abcnewspapers»، کلیسای پروتستان در شهر «ایست بتل» واقع در مینه‌سوتا با همکاری مسجد «نصرت» در شهر «کون رپیدز» این ایالت، برنامه‌هایی را در روزهای […]

 

 

 

انواروب: کلیسای پروتستان ایالت «مینه‌سوتا» میزبان سلسله برنامه‌هایی با موضوع معرفی اسلام و روابط مسلمانان و مسیحیان از روز پنج‌شنبه، ۳۱ فروردین است.

به نقل از پایگاه خبری «abcnewspapers»، کلیسای پروتستان در شهر «ایست بتل» واقع در مینه‌سوتا با همکاری مسجد «نصرت» در شهر «کون رپیدز» این ایالت، برنامه‌هایی را در روزهای ۳۱ فروردین، پنجم و دوازدهم اردیبهشت در راستای آموزش اصول اسلام و بررسی روابط مسلمانان و مسیحیان برگزار خواهد کرد.

«دیکون گلندی اوس»، کشیش کلیسای پروتستان گفت: با توجه به افزایش نگرانی‌ها راجع به مسلمانان و افراط‌گرایی، ارتباط بین مسلمانان و مسیحیان در رفع این سوء تفاهم‌ها بسیار مفید است.

در اولین برنامه قرار است «ابراهیم پطروس»، کارشناس الهیات نیجریه‌ای‌تبار در مورد روابط مسلمانان و مسیحیان در نیجریه سخنرانی کند و سپس جلسه پرسش و پاسخ برگزار شود.

«فردوسا حسن»، فارغ‌التحصیل دانشگاه «آوگسبورگ» آلمان در دومین برنامه در مورد اصول اسلام، عقاید اصلی مسلمانان و سنت‌های اسلامی صحبت خواهد کرد.

سومین برنامه به دیدگاه قرآن کریم در مورد حضرت مسیح(ع)، یهودیان و مسیحیان اختصاص دارد که با برنامه بررسی خشونت و داعش پایان خواهد یافت.
منبع: ایکنا