انواروب: به دنبال حمله بودایی‌های افراطی به منازل مسلمانان سریلانکا، پلیس این کشور هرگونه تجمعی را که منجر به افزایش خشونت دینی شود، ممنوع اعلام کرد. پس از حمله بودایی‌های افراطی به منازل مسلمانان که به سرکردگی راهبان صورت گرفت، پلیس سریلانکا اعلام کرد که هرگونه تجمعی که منجر به افزایش خشونت دینی یا تحریک […]

انواروب: به دنبال حمله بودایی‌های افراطی به منازل مسلمانان سریلانکا، پلیس این کشور هرگونه تجمعی را که منجر به افزایش خشونت دینی شود، ممنوع اعلام کرد.

پس از حمله بودایی‌های افراطی به منازل مسلمانان که به سرکردگی راهبان صورت گرفت، پلیس سریلانکا اعلام کرد که هرگونه تجمعی که منجر به افزایش خشونت دینی یا تحریک شهروندان به حمله به پیروان دیگر ادیان شود، ممنوع است.

 

بر اساس این تصمیم، برگزاری تجمعات دینی با این شرط که طی آن، شهروندان به ایجاد خشونت علیه مسلمانان دعوت نشوند، مشکلی ندارد و بودایی‌ها می‌توانند درخواست‌های خود را در قالب تظاهرات بیان کنند.

به‌ نظر می‌رسد این تصمیم پلیس سریلانکا در پی ابراز نگرانی سازمان ملل، اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان آموزش، علوم و فرهنگ اسلامی (آیسسکو) نسبت به رویدادهای هفته اخیر در سریلانکا اتخاد شده است.

یادآور می‌شود، در پی حملات خشونت‌بار بودایی‌های افراطی به شهروندان مسلمان در سریلانکا، سازمان آموزش، علوم و فرهنگ اسلامی(آیسسکو) با صدور بیانیه‌ای حمایت سازمان ملل متحد از شهروندان مسلمان این کشور در مواجهه با افراط‌گرایان که توسط راهب‌های بودایی هدایت می‌شوند، را خواستار شد.

منبع: ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «ledevoir»