انوار وب: بزرگ‌ترین مسجد اروپا با حضور رهبران جهان اسلام، مهرماه، در مسکو، پایتخت روسیه، افتتاح خواهد شد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی rt.com، شورای مفتیان روسیه از رهبران جهان اسلام جهت حضور در مراسم افتتاحیه بزرگ‌ترین مسجد اروپا در مسکو که قرار است همزمان با عید قربان برگزار شود، دعوت به‌عمل آورد. این شورا […]

انوار وب: بزرگ‌ترین مسجد اروپا با حضور رهبران جهان اسلام، مهرماه، در مسکو، پایتخت روسیه، افتتاح خواهد شد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی rt.com، شورای مفتیان روسیه از رهبران جهان اسلام جهت حضور در مراسم افتتاحیه بزرگ‌ترین مسجد اروپا در مسکو که قرار است همزمان با عید قربان برگزار شود، دعوت به‌عمل آورد.

این شورا تاکنون دعوت‌نامه‌هایی را برای مسئولان کشورهای ایران، اردن، عربستان، فلسطین، قطر، کویت، ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان برای حضور در مراسم افتتاحیه ارسال کرده است.

شورای مفتیان روسیه تصریح کرد: هیأت‌هایی از کشورهای عراق، لیبی، سودان، ترکیه، هند و چاد  برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند.

توسعه مسجد مسکو با همکاری و حمایت مالی و معنوی تعدادی از کشورهای اسلامی به‌ویژه فلسطین و ترکیه که هنرمندان آنها در طراحی و تزئینات این مسجد سهیم بودند، صورت گرفت.

گفتنی است؛ مسجد مسکو در سال 1904 میلادی ساخته شد؛ این مسجد گنجایش 10 هزار نمازگزار را  دارد  و مساحت آن 19 هزار متر مربع است؛ مسجد مسکو پس از بازسازی  دارای امکاناتی از جمله پارکینگ، موزه، مرکز اسلامی و مدرسه است.
منبع: ایکنا