انوار وب: عضو کمیته مرکزی جنبش فتح تاکید کرد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس فتح با طرح جنبش حماس برای برگزاری انتخابات پس از 6 ماه و تشکیل دولت انتقالی به منظور تکمیل پرونده های وحدت، آشتی، انتخابات، آغاز بازسازی غزه و یکپارچه سازی دستگاه ها و موسسات دولتی موافقت کرده […]

انوار وب: عضو کمیته مرکزی جنبش فتح تاکید کرد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس فتح با طرح جنبش حماس برای برگزاری انتخابات پس از 6 ماه و تشکیل دولت انتقالی به منظور تکمیل پرونده های وحدت، آشتی، انتخابات، آغاز بازسازی غزه و یکپارچه سازی دستگاه ها و موسسات دولتی موافقت کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نبیل شعث خاطر نشان کرد که «فکر نمی کنم که مشکل خاصی برای آشتی دو جنبش فتح و حماس و حرکت آنها در راستای بسترسازی برای تشکیل دولت و برگزاری انتخابات و پس از آن بازسازی غزه و اجرای پرونده های دیگر وجود داشته باشد. من خیلی خوشبین هستم و به نظر من، آشتی ملی نیازی به مذاکرات بیشتر ندارد.»
وی افزود دیگر هیچ مساله مورد اختلافی میان دو جنبش باقی نمانده است و جنبش فتح و محمود عباس نیز اهتمام زیادی به آشتی ملی دارند.
در همین راستا، دولت منتخب فلسطین در باریکه غزه که توسط جنبش مقاومت اسلامی “حماس” اداره می شود، اعلام کرد که روزهای آینده حامل خبرهای خوشی برای ملت فلسطین درباره آشتی ملی خواهد بود.
 دکتر غازی حمد سرپرست وزارت خارجه دولت منتخب فلسطین در غزه در گفتگو با شبکه ماهواره ای الجزیره قطر خاطر نشان کرد که دو جنبش فتح و حماس اراده لازم برای پیشبرد آشتی ملی و عدم اکتفا به گفتگو را دارند و ما امروز درباره اجرای عملی آشتی صحبت می کنیم.
وی این سوال را مطرح کرد که چرا نباید پس از حصول توافق میان دو جنبش درباره مسائل اساسی، آشتی ملی به صورت عملی آغاز شود. ما نیازمند تضمین هایی هستیم که پایه و اساس آشتی ملی قوی باشند و اجازه شکست آن و یا تکرار حوادث گذشته را ندهند.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین