انواروب: موزه «دی یانگ» سانفرانسیسکو در آمریکا که در گذشته با برگزاری نمایشگاه‌های متعدد میزبان جمعیت‌های بزرگ بازدیدکنندگان بوده است، این‌بار تصمیم دارد با برپایی نمایشگاه حجاب به قلمرو جدیدی وارد شود. به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، «مکس هولین»، مدیر جدید موزه دی‌یانگ تصمیم دارد نمایشگاه «مد اسلام» را به عنوان نخستین نمایشگاه بزرگ […]

انواروب: موزه «دی یانگ» سانفرانسیسکو در آمریکا که در گذشته با برگزاری نمایشگاه‌های متعدد میزبان جمعیت‌های بزرگ بازدیدکنندگان بوده است، این‌بار تصمیم دارد با برپایی نمایشگاه حجاب به قلمرو جدیدی وارد شود.

به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، «مکس هولین»، مدیر جدید موزه دی‌یانگ تصمیم دارد نمایشگاه «مد اسلام» را به عنوان نخستین نمایشگاه بزرگ این موزه، در زمان مدیریت خود در پاییز ۲۰۱۸ برگزار کند.
در این نمایشگاه انواع پوشش‌های مورد استفاده زنان مسلمان به نمایش در خواهد آمد.

هولین گفت: احتمالاً افرادی هستند که حتی فکر نمی‌کنند که در اسلام مد هم وجود دارد؛ اما اگر سری به سرزمین‌های مسلمانان بزنید می‌بینید که مد مقوله پویایی است.
تمایل هولین بر این است که مسئله مد اسلامی را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهد و نشان دهد که سبک‌های این نوع مد چگونه شکل گرفته‌اند.
در این نمایشگاه همچنین تعابیر حجاب از منظر طراحان لباس اسلامی و اروپایی معرفی می‌شود
منبع: ایکنا