انوار وب: “مولانا جمشید”، یکی از علمای برجسته پاکستان و معاون امیر جماعت تبلیغ، دیروز 12 آبان‌ماه (نهم محرم 1436) دار فانی را وداع گفت. به نقل از رسانه‌های پاکستان، مولانا جمشید علی خان پس از یک دوره بیماری طولانی در 85 سالگی به دیار باقی شتافت. وی چند روز پیش، پس از تشدید بیماری […]

انوار وب: “مولانا جمشید”، یکی از علمای برجسته پاکستان و معاون امیر جماعت تبلیغ، دیروز 12 آبان‌ماه (نهم محرم 1436) دار فانی را وداع گفت.

به نقل از رسانه‌های پاکستان، مولانا جمشید علی خان پس از یک دوره بیماری طولانی در 85 سالگی به دیار باقی شتافت. وی چند روز پیش، پس از تشدید بیماری به بیمارستانی در شهر لاهور منتقل شده بود.
مولانا جمشید معاون امیر جماعت تبلیغ و یکی از نزدیکان حاج عبدالوهاب، امیر جماعت تبلیغ، در پاکستان بود. همچنین، مولانا جمشید استاد حدیث “مدرسه عربیه” مرکز تبلیغ رائیوند بود که از او به عنوان “شیخ‌الحدیث” یاد می‌شد. او هزاران شاگرد در سراسر جهان دارد و چندین هزار نفر توسط او مشرف به اسلام شده‌اند. مرحوم مولانا جمشید از شاگردان مولانا حسین‌ احمد مدنی و از خدام منزل مولانا اشرف‌علی تهانوی رحمهم‌الله بود.

رهبران سیاسی و مذهبی پاکستان، از جمله رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر پاکستان، سروزیر ایالت پنجاب، رئیس حزب جماعت اسلامی و جمع بزرگی از علمای مکاتب فکری مختلف پاکستان با انتشار بیانیه‌هایی جداگانه از درگذشت این عالم و فعال برجسته دعوت و تبلیغ اظهار تاسف کرده‌اند.  

گزارش‌ها حاکی از آن است نماز جنازه مولانا جمشید امروز ظهر در میدان ویژه گردهمایی سالانه فعالان دعوت و تبلیغ، نزدیک مرکز جماعت دعوت و تبلیغ، در شهر رائیوند پاکستان برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود، علاوه بر دوست‌داران و شاگردان مرحوم رهبران سیاسی و مذهبی پاکستان هم در مراسم تشییع جنازه شرکت کنند. جنازه مولانا جمشید در قبرستان مرکز جماعت تبلیغ دفن خواهد شد.
منبع: سنی آن‌لاین