انواروب: شیخ‌الحدیث مولانا سلیم‌الله خان، رئیس وفاق‌المدارس پاکستان و مدیر جامعه فاروقیه کراچی، روز گذشته در کراچی درگذشت.   به گزارش سنی‌آنلاین ، شیخ‌الحدیث مولانا سلیم‌الله خان، پس از تحمل یک دوره بیماری طولانی، شامگاه دیروز (یکشنبه 26 دی‌ماه 1395) در سن 96 سالگی دار فانی را وداع گفت. ایشان از شخصیت‌های برجسته علمی جهان […]

انواروب: شیخ‌الحدیث مولانا سلیم‌الله خان، رئیس وفاق‌المدارس پاکستان و مدیر جامعه فاروقیه کراچی، روز گذشته در کراچی درگذشت.

 

به گزارش سنی‌آنلاین ، شیخ‌الحدیث مولانا سلیم‌الله خان، پس از تحمل یک دوره بیماری طولانی، شامگاه دیروز (یکشنبه 26 دی‌ماه 1395) در سن 96 سالگی دار فانی را وداع گفت.

ایشان از شخصیت‌های برجسته علمی جهان اسلام بود که شاگردانش در کشورهای مختلف جهان، ازجمله ایران، مشغول فعالیت‌ها و خدمات دینی هستند.

به گزارش منابع محلی پاکستان، اولین نماز جنازه ساعت 8 صبح امروز (دوشنبه) در محل ساختمان اصلی جامعه فاروقیه کراچی برگزار شده است و دومین نماز جنازه قرار است بعد از نماز ظهر امروز در شعبه‌ی دوم جامعه فاروقیه که در حاشیه شهر کراچی واقع شده است، برگزار شود.

شخصیت‌های برجسته علمی و سیاسی از کشورهای مختلف از جمله شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، ریاست شورای هماهنگی مدارس دینی اهل‌سنت سیستان‌وبلوچستان درگذشت این بزرگ‌عالم را تسلیت گفتند.

مولانا سلیم‌الله خان 25 دسامبر 1926م. در شهرستان مظفرنگر ایالت اتراپردیش هندوستان دیده به جهان گشود.

ایشان هفتاد سال پیش در سال 1947م. از دارالعلوم دیوبند دانش‌آموخته شد و طی پنج سال تحصیل در این دانشگاه بزرگ اسلامی موفق به کسب فیض از شخصیت‌های برجسته‌ای همچون شیخ‌الاسلام مولانا حسین‌احمد مدنی، مولانا اعزازعلی و مولانا محمدادریس کاندهلوی رحمهم‌الله شد.

مولانا سلیم‌الله خان پس از فارغ‌التحصیلی، به ترتیب در مدارس دینی «دارالعلوم تندواله‌یار» ایالت سند، دارالعلوم کراچی و «جامعة العلوم الإسلامية» بنوری تاون کراچی تدریس کرد. در سال 1967م. مدرسه‌ی معروف «جامعه فاروقیه» کراچی را بنیان‌گذاری کرد و تا آخر عمر در همین مدرسه به تدریس علوم دینی پرداخت.