انواروب: مولانا محمدانور ملازهی، استاد برجسته حدیث مدرسه دینی “عین‌العلوم” گُشت سراوان، عصر دیروز (دوشنبه) در زاهدان دار فانی را وداع گفت و به دیار آخرت شتافت.   مولانا محمدانور ملازهی که بعد از ظهر شنبه (24 تیر) بر اثر واژگونی خودرو در محور خاش- سراوان دچار جراحات جدی شده بود، عصر دیروز دوشنبه (26 […]

انواروب: مولانا محمدانور ملازهی، استاد برجسته حدیث مدرسه دینی “عین‌العلوم” گُشت سراوان، عصر دیروز (دوشنبه) در زاهدان دار فانی را وداع گفت و به دیار آخرت شتافت.

 

مولانا محمدانور ملازهی که بعد از ظهر شنبه (24 تیر) بر اثر واژگونی خودرو در محور خاش- سراوان دچار جراحات جدی شده بود، عصر دیروز دوشنبه (26 تیر) در بیمارستان “خاتم‌الانبیاء” زاهدان در سن 83 سالگی درگذشت.

در حادثه واژگونی خودرو، مولوی عبدالغفور، داماد مولانا محمدانور رحمه‌الله نیز زخمی شد که هم‌اکنون در بیمارستان خاتم‌الانبیاء زاهدان بستری است.

مولانا محمدانور ملازهی رحمه‌الله، در سال 1313 شمسی در روستای “بالاقلا كله‌گان”، از توابع شهرستان سراوان ديده به جهان گشود.

ایشان اکثر تحصیلات دینی را در مدارس مشهور پاکستان ازجمله “دارالعلوم” تندواللهیار سند، “قاسم‌العلوم” ملتان و “دارالعلوم” کراچی فرا گرفت و از محضر علمای برجسته‌ای همچون مولانا ظفراحمد عثمانی، مولانا جمشید، مولانا موسی‌خان بازی، مفتی محمدشفیع عثمانی، مفتی رشیداحمد لدیانوی، مولانا سلیم‌الله‌خان و مولانا سحبان‌محمود رحمهم‌الله کسب فیض کرد.

ایشان در سال 1382 هجری قمری (1341 هجری شمسی) از دارالعلوم کراچی فارغ‌التحصیل شد.

مولانا ملازهی رحمه‌الله درس تفسیر را از محضر مولانا غلام‌الله خان و مولانا عبدالله درخواستی رحمهماالله فرا گرفت.

مولانا محمدانور رحمه‌الله تا واپسین لحظات زندگی خود به تدریس کتب حدیث «مشکاة‌المصابیح» و «صحیح مسلم» در مدرسه دینی عین‌العلوم گشت مشغول بود.

ايشان عالمی برجسته، متواضع، دلسوز و خوش‌اخلاق بود. همواره از اساتيدش به نیکی ياد می‌کرد. برای طلاب مانند پدری مهربان و دلسوز بود. فروتنی و سادگی از سيمايش به خوبی نمايان بود.

انواروب، سایت رسمی حوزه علمیه انورالعلوم خیرآباد، درگذشت این عالم فرهیخته و مخلص را به جامعه علمی اهل‌سنت کشور، مدیریت، اساتید و طلاب مدرسه دینی عین‌العلوم گشت سراوان، بالاخص به خانواده و بستگان ایشان تسلیت می‌گوید و غفران الهی و علوّ درجات برای آن مرحوم و صبر و اجر برای بازماندگان را از بارگاه ایزد منان مسئلت دارد.

 

منبع: سنی آنلاین