مولانا حبیب‌الرحمان مطهری دیروز (یکشنبه 3 تیر 97) در دیداری که رئیس دادگستری و دادستان شهرستان خواف با ایشان داشتند، ضمن توصیه دست‌اندرکاران دستگاه قضایی به اجرای «عدالت»، بر لزوم استخدام جوانان اهل‌سنت در دستگاه قضایی تاکید کرد. مولانا حبیب‌الرحمان مطهری دیروز (یکشنبه 3 تیر 97) در دیداری که رئیس دادگستری و دادستان شهرستان خواف […]

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری دیروز (یکشنبه 3 تیر 97) در دیداری که رئیس دادگستری و دادستان شهرستان خواف با ایشان داشتند، ضمن توصیه دست‌اندرکاران دستگاه قضایی به اجرای «عدالت»، بر لزوم استخدام جوانان اهل‌سنت در دستگاه قضایی تاکید کرد.

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری دیروز (یکشنبه 3 تیر 97) در دیداری که رئیس دادگستری و دادستان شهرستان خواف با ایشان داشتند، ضمن توصیه دست‌اندرکاران دستگاه قضایی به اجرای «عدالت»، بر لزوم استخدام جوانان اهل‌سنت در دستگاه قضایی تاکید کرد.
به گزارش انواروب، مدیر حوزه علمیه احناف خواف در این دیدار که به مناسبت هفته قوه قضائیه صورت گرفت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ آیت‌الله بهشتی و 72 تن دیگر از یاران ایشان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وظیفۀ اصلی قاضی اقامۀ قسط و عدل و صدور حکم بر مبنای عدالت است، ممکن است از جانب برخی حرف و حدیث و شایعه در مورد او گفته شود، اما قاضی باید همواره در هنگام صدور حکم خدا را مدنظر داشته باشد.
مولانا مطهری در ادامۀ سخنانش که مشروح آن در کانال تلگرامی ایشان منتشر شده است، اظهار داشت: خداوند متعال مسئله «عدل» را در آیات متعددی بیان فرموده است که بیانگر اهمیت عدالت است. اگرچه رعایت عدالت و برابری وظیفۀ تمام مسئولین اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و قضایی است، اما ازآنجایی‌که کار قاضی با جان و مال و آبروی انسان‌ها ارتباط دارد، مسألۀ عدل و قسط بیشتر متوجه قضات می‌شود.
عضو مجمع فقهی اهل‌سنت ایران خاطرنشان کرد: با توجه به امر خطیر و بسیار مشکل قضاوت، یک قاضی ابتدا باید صبر و تحمل زیادی داشته باشد و ثانیاً به گونه‌ای رفتار کند که هم مجرم و محکوم شناسایی و به سزای اعمالش برسد و هم روند پرونده‌ها طولانی نباشد و با کمترین هزینه به آنها رسیدگی شود.
ایشان ادامه داد: بعضاً مشاهده می‌شود که شخص متخلف که جرمش هم ثابت شده و شاکی هم دارد متاسفانه در جامعه آزاد است که این امر باعث جرئت دیگران بر انجام جرم و جنایت می‌شود.
مولانا مطهری در پایان سخنانش بر لزوم بکارگیری جوانان اهل‌سنت در قوه قضائیه و دادگستری تاکید کرد و گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رفع تبعیض و بکارگیری اهل‌سنت، انتظار داریم در شهرستان خواف که اکثریت آن را اهل‌سنت تشکیل می‌دهند از جوانان متعهد و توانمند اهل‌سنت در سطوح مختلف دادگستری استفاده شود.