اگرچه برخی افراد افراطی و تندرو تلاش می‌کنند که از شهرستان خواف هیولایی در اذهان درست کنند، اما الحمدلله بین شیعه و سنی در این شهرستان برادری و رفاقت وجود دارد؛ لذا از مسئولین می‌خواهیم که به گزارشات کذب این افراد توجه نکنند. مولانا حبیب‌الرحمان مطهری، روز گذشته در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت خواف، با […]

اگرچه برخی افراد افراطی و تندرو تلاش می‌کنند که از شهرستان خواف هیولایی در اذهان درست کنند، اما الحمدلله بین شیعه و سنی در این شهرستان برادری و رفاقت وجود دارد؛ لذا از مسئولین می‌خواهیم که به گزارشات کذب این افراد توجه نکنند.

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری، روز گذشته در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت خواف، با اشاره به پایان ماموریت فرماندار فعلی شهرستان خواف، از مسئولین خواست فرماندار جدید این شهرستان را از بین اهل‌سنت انتخاب کنند.
به گزارش انواروب به نقل از سنی‌آنلاین، مدیر مدرسه دینی احناف خواف ضمن گرامیداشت هفته دولت و همچنین تقدیر و اظهار خرسندی از عملکرد فرماندار فعلی شهرستان خواف، خاطرنشان کرد:  جناب دکتر پهلوان‌نژاد شخصیتی مردمی و اهل تعامل با تمام مردم اعم از شیعه و سنی بود.
مولانا مطهری در ادامه‌ی سخنانش که مشروح آن در پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف منتشر شده، خاطرنشان کرد: حالا که مأموریت آقای پهلوان‌نژاد تمام شده است، تقاضای ما این است که فرماندار اهل‌سنت برای خواف منصوب شود، زیرا اکثریت جمعیت این شهرستان را اهل‌سنت تشکیل می‌دهد، جامعه اهل‌سنت برای دفاع از این آب و خاک شهید داده و در تمام صحنه‌ها حضور فعال داشته و دارد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: همان‌طور که در بعضی استان‌های کشور فرماندار اهل‌سنت است، در این شهر هم اگر فرماندار اهل‌سنت باشد چه اشکالی دارد؟! بعضی‌ها می‌گویند اینجا خراسان رضوی است و امکان‌ ندارد، درحالی‌که خراسان رضوی باید مرکز عدالت‌محوری و خصائل پسندیده باشد.
عالم برجسته خراسان‌زمین با بیان اینکه «درخواست انتصاب فرماندار اهل‌سنت، زیاده‌خواهی نیست»، خاطرنشان ساخت:
این زیاده‌خواهی نیست، بلکه تقاضای همه مردم است. اگر ما به هم اعتماد داریم که باید داشته باشیم و همان‌طور که مقام معظم رهبری بر لزوم عدالت‌محوری و رفع تبعیض تاکید دارند، لازم است این مورد هم مدنظر باشد.
مدیر مدرسه دینی احناف خواف از نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، فراکسیون اهل‌سنت مجلس و مسئولین استانی و کشوری خواست که موضوع انتصاب فرماندار اهل‌سنت برای شهرستان خواف را «به صورت جدی» پیگیری نموده و در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

مسئولین به «گزارشات کذب» افراطیون علیه اهل‌سنت خواف توجه نکنند

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری در ادامه‌ی سخنانش، به برادری و وحدتی که بین مردم شهرستان خواف حاکم است اشاره و اظهار کرد: اگرچه برخی افراد افراطی و تندرو تلاش می‌کنند که از شهرستان خواف هیولایی در اذهان درست کنند، اما الحمدلله بین شیعه و سنی در این شهرستان برادری و رفاقت وجود دارد؛ لذا از مسئولین می‌خواهیم که به گزارشات کذب این افراد توجه نکنند.
ایشان در ادامه افزود: افراد افراطی و تندرو از هر گروه و مذهبی که باشند خیرخواه امت، ملت، نظام و دولت نیستند؛ بلکه همواره تلاش می‌کنند تا نظام را نسبت به مردم و  مردم را نسبت به نظام بدبین کنند.
خطیب نماز جمعه اهل‌سنت خواف ادامه داد: در گذشته افرادی بوده‌اند که آمدند و رفتند و خیلی کارها انجام دادند و مردم آنها را خوب می‌شناسند، اما آب از آب تکان نخورد و برخوردی هم با آنها صورت نگرفت.